www.bemowa.pl

:: Przekręty J. Dąbrowskiego w granicach nieprawidłowości.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2014-12-20 14:53:45)

Nieprawidłowości zwykle są łatwe do usunięcia. Ich szkodliwość zarówno materialnie jak i wizerunkowo jest znikoma. Etycznie też nie budzi gwałtownego sprzeciwu, gdyż zwykle kojarzy się z błahymi błędami, pomyłkami łatwymi do skorygowania. 
Jak wykazały wybory władz dzielnicy na Bemowie J.Dąbrowski przekonał do swych nieprawidłowości nie tylko rokoszan, z którymi rozkręcał prywatną kampanię na swą reelekcję. 
Wprowadziwszy w spektakularnym stylu największą grupę radnych do ratusza stworzył koalicję z pięciona radnymi Platformy Obywatelskiej, by uzyskać pełnię władzy w dzielnicy.

Dzięki uzyskaniu przewagi liczebnej podczas głosowań on decydował kto na jakim stołku zasiadł.
Ograł bezkompromisowo swój były aparat partyjny w dzielnicy jak i warszawskim Ratuszu, ze szczególnym sponiwieraniem ego swej byłej szefowej po linii organizacyjnej jak i samorządowej Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Mimo triumfalnego powrotu do gry czujnie zmienił stanowisko z Burmistrza na Przewodniczącego Rady. Skala sukcesu nie pozbawiła go instynktu samozachowawczego. Woli zejść z linii kontrataku byłej szefowej mocno upokorzonej zwłaszcza osłabieniem jej wewnątrzpartyjnego autorytetu. To mistrz propagandowej iluzji Krzysztof Zygrzak został wystawiony przez swego pryncypała na stanowisko Burmistrza Bemowa.
Ten niewątpliwie zręczny ruch da J. Dąbrowskiemu podwójną władzę.bez narażania się na bezpośrednie szykany wydudczonych towarzyszy.
Faza wyborcza zakończona.
Po krótkiej świąteczno noworocznej przerwie Bemowo stanie się areną starcia dwóch platform: Platformy Obywatelskiej H. Gronkiewicz-Waltz i Platformy Bemowskiej Jakuba Gręziaka tarczy burmistrza K. Zygrzaka zanim jej nie wyrzucą z PO.  
Czyja  kompromitacja zakończy  okres śmieszności elektoratu Bemowa po wyborach samorządowych 2014 łatwo zgadnąć.
To jedyna dobra strona tej nieprawidłowości J. Dąbrowskiego.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=43241