www.bemowa.pl

:: Remanent konieczny.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2011-09-20 18:40:20)

Stan państwa po wyborach wymaga inwentaryzacji.
Tak zwana gospodarka Polska jest nieprecyzyjnym terminem w realiach kapitalizmu globalnego. Bez zdefiniowana pojęcia gospodarka Polska posługiwanie się nim upodabnia wszelkie dysputy telewizyjne czy prasowe do skeczy.
W artykule pisanym dla Bemowa.pl używam tego pojęcia w odniesieniu do firm płacących podatki w obszarze skarbowym Rzeczpospolitej i nie transferujących dochodów poza ten obszar. Jest to pojęcie nie przypisujące podmiotowi gospodarczemu cech narodowościowych.
Dzięki takiemu zdefiniowaniu możemy oceniać stan rzeczywistego dorobku materialnego państwa.
Remanent dokonany w tak rozumianej krajowej gospodarce powinien być zrobiony przez każdego nowopowałanego premiera i poddany sejmowej kontroli i publicznej ocenie.

Chaos panujący w zarządzaniu naszym państwem jest związany z bezkrytycznym przyklaskiwaniem lewicowej inteligencji rządowi Donalda Tuska  by przetrwał jak najdłużej zanim do władzy dojdzie Prawo i Sprawiedliwość.
Prasa korporacyjna, lobbująca Platformie Obywatelskiej, wydaje się bardziej przerażona tym co stanie się gdy jej partia straci władzę, niż gdy ludzie wyjdą na ulice.
Wystarczy jeden impuls by wybuch społeczny nastąpił.
Obawy o niebezpieczne zbliżenie się do granicy psychicznej wytrzymałości polskiego społeczeństwa nie są bezpodstawne.
Wystarczy analiza forów internetowych i przejście po niektórych stadionach piłkarskich podczas meczy. O bazarach nie mówiąc.
Kolosalne przygotowania do przyszłorocznych piłkarskich ME być może doleją oliwy do ognia gdy przyszłoroczny przednówek dobije rzesze wegetującej milczącej większości.
Społeczeństwo zanim zostanie doprowadzone do wrzenia wydaje pomruki. Zamiast zagłuszać je solówkami perkusistów pióra i szkła lepiej podjąć próbę ratowania rodzimej gospodarki.
Dotacje unijne nie pomogły Grecji nie pomogą Polsce. Grecji bo są wirtualne (nie wychodzą poza sektor finansowych przewalanek międzybankowych). Polsce bo finansują niekompetentną Platformę wyprowadzającą z polskiego obszaru skarbowego dochodowe przemysły.
Zdziwiłbym się gdyby po wyborach nowosformowany rząd RP nie dokonał remanentu. Że dokona tego PiS przekonani są wszyscy co przytomniejsi obywatele.
Wygrana Donalda Tuska pozwoli uniknąć katastrofy rozliczeniowej dotychczasowej ekipie, ale ich zmiennicy wejdą w sam środek pola minowego.
Biada im jeśli dadzą się wmanewrować w posady skompromitowanych ministrów bez możliwości otwartego bilansu przejęcia teki.
Potop gospodarczy najciężej dotknie nędzarzy bez perspektyw. Kto wyda rozkaz, a kto będzie do nich strzelał kiedy wyleją się na ulice podczas banalnej zadymy pomeczowej i zaczną demolkę?
Wolę zapytać o to zanim ich nazwą motłochem.
Zanim brata zabije brat.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=4085