www.bemowa.pl

:: ONI są wśród nas.
Wiadomość dodana przez: Dominika IRB (2006-09-02 00:42:16)

Wyglądają prawie tak, jak my. Przynajmniej z tyłu, bo nikt jeszcze nie widział ich twarzy. Obywatele IV Rzeczypospolitej.


Skoro jednak pojawili się na bilbordach reklamowych Prawa i Sprawiedliwości, to zapewne powinniśmy chcieć być tacy, jak oni. Czyli jacy? No właśnie... trudno powiedzieć.

Obywatele IV RP to bardzo tajemniczy naród. Nie można powiedzieć, że spoglądają na nas z bilbordów, ponieważ są zwróceni przodem w kierunku swojego wspaniałego i nowoczesnego państwa, czyli akurat plecami do zwykłych Kowalskich. Chyba są zadowoleni z życia. Niestety, to wszystko. Cech charakterystycznych brak.

Przyznaję, że zbaraniałam, kiedy po raz pierwszy zobaczyłam bilbord reklamowy PiS. Młody chłopak ze słuchawkami na uszach wpatrzony w zamazaną przestrzeń, która chyba miała sugerować tempo życia dużego miasta. „I to fajne jest..?”- zapytałam siebie w myślach. Takie to normalne ta IV Rzeczpospolita. Morze, zboże, kamienica, „PiS – bliżej wyborów” (czy jakoś tak).

Na następnej reklamówce atrakcyjna blondynka w okularach, z dokumentami w ręku. Podpis konsekwentny: Obywatel IV Rzeczypospolitej. „A może powinno być że obywatelka?”- odezwał się w mojej głowie chochlik politycznej poprawności. Najwyraźniej w nowym państwie nie będzie już miejsca dla złośliwych chochlików.

Jednak przy całej swej nieokreśloności Obywatele IV Rzeczypospolitej i tak są bardziej konkretni niż sama IV Rzeczpospolita. Z tym naszym nowym państwem to jest trochę tak, jak z duchami: wszyscy o nich mówią, choć nikt ich nie widział. Jedno jest pewne: IV Rzeczpospolita ma głowę – prezydenta Kaczyńskiego. Gdzie jest cała reszta organizmu państwowego, na razie nie wiadomo. Może z czasem urośnie.

Kiedyś, dawno temu, usłyszałam takie bałamutne stwierdzenie, że dobry towar reklamuje się sam. Cóż to więc za państwo, które trzeba reklamować przed własnymi obywatelami? Chciałabym spotkać osobiście takiego Obywatela IV RP i wypytać go o parę szczegółów, najlepiej jeszcze przed wyborami samorządowymi. Bo nie wiem, czy mam się starać o paszport tego państwa, czy nie...adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=373