www.bemowa.pl

:: Wojskowy niewypał w bemowskim ratuszu.
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-08-13 23:09:40)

Zapowiadany od ponad tygodnia koncert z okazji 86 rocznicy Bitwy Warszawskiej przyciągnął wielu mieszkańców Bemowa. Niestety, tylko nieliczni mieli okazję wziąć udział w imprezie.


Zgodnie z informacjami podanymi na plakatach, uroczystości rocznicowe miały odbyć się na dziedzińcu ratusza. Zapowiadano koncert piosenki żołnierskiej oraz pokaz musztry paradnej. Tymczasem mieszkańcy, którzy całymi rodzinami przychodzili w niedzielny wieczór pod ratusz, zastali pusty dziedziniec i pracowników ochrony, którzy odsyłali ich do domu.

Z obawy przed ulewą postanowiliśmy przenieść koncert do sali posiedzeń Urzędu- mówi Daria Laskowska z Wydziału Kultury UD Bemowo. Lepiej, że było ciasno, niż byście mieli zmoknąć – dodaje. Niestety, większości zdezorientowanych mieszkańców nikt nie poinformował o zmianie. Ochrona odpowiadała, że budynek jest zamknięty, na sali nie ma już miejsc, a zapowiadany pokaz musztry w ogóle się nie odbędzie. Rozgoryczeni Bemowianie nie szczędzili włodarzom dzielnicy dosadnych komentarzy: „Stare, komunistyczne nawyki”, „Normalnie, *** ,sanacja.”, czy też po prostu „Złodzieje”.

Nieliczni szczęśliwcy, którzy wcześniej dostali się do sali posiedzeń, mieli okazję wysłuchać bardzo dobrego koncertu Orkiestry Garnizonowej Wojsk Lądowych w Siedlcach oraz znacznie słabszego występu laureatów III Przeglądu Piosenki Wojska Polskiego.

Organizatorami imprezy były władze dzielnicy Bemowo oraz Dom Żołnierza Polskiego. Niestety przedstawiciele Zarządu Dzielnicy Bemowo nie uświetnili swoją obecnością obchodów rocznicowych. Nie mogą być w kilku miejscach jednocześnie... Może byli, tylko incognito...- próbowała ratować sytuację pani Daria Laskowska. Czyżby bemowscy włodarze postanowili zabawić się z mieszkańcami w podchody? IRB śmie wątpić...adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=368