www.bemowa.pl

:: Kogo jeszcze wyrolują tuzy III RP. UE?
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2014-08-29 15:40:35)

Pan Sikorski miał być MSZ UE, Pan Tusk kanclerzem UE, pani Kopacz grabarzem PO i III RP. To wszystko miało nastąpić jutro.
Dziś po wczorajszych zmowach z panem Komorowskim trwa badanie reakcji Polaków na smakowanie tej bitej, późno wieczorowej piany.

Media zależne serwują ją z dyskretnym dystansem, niezależne prawie pomijają.
Dla mnie to tylko zagrywka Niemiec w wojnie o wpływy na wybory w Polsce. Odsunąć efektownie skompromitowanego Donalda T. na drugi plan polityki wewnętrznej z zachowaniem PO jak najdłużej przy władzy.
Osoba pana Sikorskiegoi podpieta do prezydenckch zaufanych wskazuje że polowanie na watahę wciąż potrzebuje wsparcia nietylko niemieckich mediów.
Dlaczego pani Merkel w ostatniej chwili rzuciła Tuskowi koło ratunkowe? Proste. Unia zastanawia się jak powstrzymać Putnia przed linąi Curzon'a bez wsparcia militarnego Ukrainy.
Polak tytularnym szefem UE zmusiłby Rosjan do refleksji jak duży kawał Ukrainy mogą wkręcić w wir wojny hybrydowej (cybernetyczno-dywersyjnej) bez utraty wpływów w Berlinie.
Taka polityka pani Merkel miałaby sens gdyby Unia jednocześnie wsparła Ukrainę gospodarczo bez warunków jakie piętrzyła przed rokiem, a D. Tusk nie był cwaniackim liderem partii o szyderczej nazwie Platforma Obywatelska, nie mającym pojęcia jak kreować rozwój gospodarczy we własnym kraju, a co dopiero w nowoczesnej Europie XXI.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=36586