www.bemowa.pl

:: Górczewska oddana nocą
Wiadomość dodana przez: Artur Grzeszczyk (2006-08-04 12:22:03)

Bez fanfar, przecinania wstęgi i przemówień włodarzy, a wręcz pod osłoną ciemności, w nocy z czwartku na piątek modernizowany od dwóch lat odcinek ul. Górczewskiej został oddany do użytku.


Na zmodernizowanym fragmencie Górczewskiej - od wiaduktu kolejowego w pobliżu Wola Parku do pętli autobusowej przy Lazurowej - kierowcy będą mieli teraz do dyspozycji dwie jezdnie po trzy pasy ruchu.

Prace modernizacyjne na Górczewskiej rozpoczęło w 2004 roku Miejskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych – ich zakończenie planowano wówczas na maj 2005 r. MPRD nie wywiązało się jednak z umowy i coraz bardziej przesuwało kolejne terminy zakończenia prac. Nieudolnego wykonawcę zastąpiła w marcu bieżącego roku firma Skanska, której powierzono wykonanie odcinka od wiaduktu do skrzyżowania z Powstańców Śląskich. Modernizacją odcinka jezdni pomiędzy skrzyżowaniem a supermarketem Tesco zajęła się z kolei firma Falbruk Falenta.

Optymistycznym elementem drogowego zamieszania jest fakt, że oddania opóźnionej o ponad rok inwestycji dokonano dwa tygodnie przed planowanym terminem (zakończenie prac zapowiadano na 18 sierpnia). Dzięki temu komunikacyjny koszmar pod bemowskim Ratuszem trwał choć odrobinę krócej...adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=365