www.bemowa.pl

:: Bemowo okiem rzecznika
Wiadomość dodana przez: Dominika Zarzeczna (2006-07-12 14:48:26)

Były asystent prasowy Urzędu Dzielnicy Bemowo pan Rafał Lasota w rozmowie z IRB mówił o swoim udziale w przekazywaniu informacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami.


IRB: Jak długo pracował Pan na Bemowie? Jakie zadania stały przed Panem?
Rafał Lasota: Na Bemowie pracowałem 2 lata. Wcześniej pełniłem funkcję rzecznika prasowego w Ursusie. Bemowo miało być widoczne w mediach i było. Zaczęto mówić i pisać o inwestycjach w tej dzielnicy. Na początku musiałem poznać dzielnicę, zdobyć potrzebne informacje. Rzeczą podstawową w pracy rzecznika jest to, aby być dostępnym dla dziennikarzy; chodzi o szacunek dla ich pracy.

IRB: Jakie problemy najczęściej interesowały dziennikarzy podczas Pańskiej pracy w ratuszu? Czy któreś tematy wydały się Panu szczególnie trudne lub kontrowersyjne?
R.L: Na Bemowie nie było kontrowersji ani sytuacji kryzysowych. Jeżeli pojawiały się szczegółowe pytania ze strony mediów czy mieszkańców, poszczególne wydziały Urzędu Dzielnicy sprawnie udzielały na nie odpowiedzi. Podstawą dyskusji społecznej na Bemowie jest oczywiście problem przebiegu tras ekspresowych. Urząd organizował na ten temat spotkania informacyjne, w ratuszu jest dostępna mapa wariantowych przebiegów trasy S7, wątek tras jest także aktywny na Bemowskim Forum Samorządowym.

IRB: Czy sprawa rozgrzebanej Górczewskiej nie była dla Pana kłopotliwa?
R.L.: Pechem inwestycji na ulicy Górczewskiej było to, że tak się przeciągnęła. Nie chciałbym się jednak wypowiadać o inwestycjach miejskich. Trzeba, aby mieszkańcy wiedzieli, że są sprawy, na które władze dzielnicy nie mają wpływu – tak jest w przypadku dróg budowanych za pieniądze z budżetu miasta.

IRB: Jak Pan ocenia swoją współpracę z Zarządem Dzielnicy Bemowo?
R.L.: Moja współpraca z Zarządem układała się bardzo dobrze. Przekaz informacji następował płynnie i bez problemów.

IRB: Co Pan sądzi o pomyśle Bemowskiego Forum Samorządowego?
R.L.: Myślę, że forum jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ mieszkańcy mogą zadawać pytania na bardzo różne tematy. Plusem funkcjonowania forum jest to, że bardzo dużo osób je odwiedza i czyta, minusem natomiast to, ze niewiele z nich zabiera głos. Wielokrotnie zapraszałem do dyskusji na forum bemowskich radnych; część odpowiedzi przekazywanych było w imieniu burmistrza. Pojawiały się jednak takie pytania, które powinny być raczej skierowane do sztabu wyborczego Włodzimierza Całki – kandydata na prezydenta Warszawy.

IRB: Proszę jeszcze o krótkie podsumowanie Pańskiej pracy na Bemowie.
R.L.: Miło wspominam pracę na Bemowie. Poznałem tu wielu ciekawych ludzi. Jednym z nich jest pan Zbigniew Kamiński, autor wspomnień wojennych, które być może niedługo zostaną wydane. Mam na Bemowie swoje ulubione miejsca – są to Fort Bema i lotnisko.

Pan Rafał Lasota pełni obecnie funkcję asystenta prasowego Urzędu Dzielnicy Targówek.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=357