www.bemowa.pl

:: NIE dla paintballa, TAK dla historii
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-05-28 00:38:51)

Rekonstrukcja średniowiecznego podgrodzia powstanie na terenie dawnej bazy wojskowej pomiędzy rezerwatami Łosiowe Błota w związku z działalnością nowego właściciela terenu.


Miłośnicy paintballa, którzy jeszcze niedawno doskonale bawili się w paramilitarnej scenerii dawnej bazy wojskowej, czują się zawiedzeni. Od około dwóch tygodni ich stałe miejsce gry ogrodzone jest drutem kolczastym i pilnowane przez firmę ochroniarską.

Działania te związane są z przejęciem dawnego terenu wojskowego przez nowego, prywatnego właściciela – firmę developerską Sawa Apartments.

Budową historycznej rekonstrukcji zajmie się działająca na Bemowie fundacja miłośników historii. Zdaniem przedstawiciela fundacji, podgrodzie może stanowić uzupełnienie planowanej w okolicy inwestycji developera – ekskluzywnego hotelu-zamku. Można spodziewać się, że dająca spore pole do popisu młodym miłośnikom historii rekonstrukcja okaże się także niewątpliwą atrakcją turystyczną.

Pomimo zamknięcia dla spacerowiczów terenu bazy warto wybrać się na wiosenny spacer po bemowsko-babickich ostępach. W niewielkiej odległości od miejskich osiedli znajdują się miejsca ciche, klimatyczne, idealne na majową wędrówkę lub wycieczkę rowerową.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=338