www.bemowa.pl

:: O trasach ekspresowych w Pałacu Kultury
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-05-22 19:17:58)

24 maja 2006 (środa) w Sali Koncertowej PKiN (IVp) o godzinie 15.00 połączone komisje Infrastruktury oraz Ochrony Środowiska Rady m. st. Warszawy zajmą się wyłącznie problemem tras ekspresowych. Obecność mieszkańców stolicy mile widziana.


Przewodniczący Komisji Ochrony Środowiska m. st. Warszawy pan Antoni Gut potwierdził, że środowe obrady są całkowicie jawne i zaprosił do uczestnictwa wszystkich mieszkańców stolicy zainteresowanych tematem tras.

Spory wokół planowanych w obrębie Warszawy połączeń autostradowych zdominowały w ostatnich latach dyskusję społeczną dotyczącą planów zagospodarowania przestrzennego. Powstał szereg stowarzyszeń i kół społecznych reprezentujących interesy zarówno zwolenników, jak i przeciwników tras w mieście. Władze poszczególnych dzielnic wydają w tej sprawie opinie, najczęściej opowiadając się przeciwko autostradom. Wielokrotnie powtarzane stanowisko Rady Dzielnicy Bemowo również jest jednoznacznie negatywne.

Wspólne posiedzenie dwu komisji Rady Warszawy , jeżeli nie zakończy się ustaleniem jednoznacznego stanowiska w sprawie tras, to przynajmniej pokaże, jak poszczególni radni podchodzą do problemu i jaki mają wpływ na ostateczny przebieg dróg szybkiego ruchu. Władze samorządowe tłumaczą ciągle, że mają bardzo dobre pomysły, lecz brak im uprawnień wykonawczych. Środowe posiedzenie być może wyjaśni, na ile większe możliwości mają włodarze miasta.
Bo jeśli nie oni, to kto rozwiąże problem tras ekspresowych w Warszawie?

Informację o posiedzeniu podajemy dzięki uprzejmości stowarzyszenia Chomiczówka Przeciw Degradacji.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do przysłuchiwania się obradom i wyrażenia, w miarę możliwości, własnego zdania na temat tras. My tam będziemy.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=336