www.bemowa.pl

:: Ikarom rocznik "89, Dedal rocznik "48
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2011-07-21 10:34:44)

Imperium prasowe brytyjskiego obywatela pana Murdocha rozwiało złudzenia, że kolebka nowoczesnej demokracji Anglia, należy do dzentelmenów, dumnych poddanych królewskiego majestatu Albionu.
Teraz nie budzi już wątpliwości jak bardzo usługową funkcje pełnią dziennikarze korporacyjni.
Nie dziwi zatem, że w III RP podobne imperium medialne, z obawy o utratę hegemonii, niszczyło autorytet Prezydenta Lecha Kaczyńskiego za życia i dorobek po dziś dzień. Obecnie zaangażowało się w kolejną kampanie wyborczą skompromitowanego niekompetencją premiera D. Tuska i jego ministrów.
Nasza demokracja chwieje się w posadach. Nie powstrzymanie praktyk likwidacji mediów skupiających niezależne pióra (ostatnio tygodnik ,,Uważam Rze''), przez korporacje usług dziennikarskich (KUD), wyniesie właścicieli tych ostatnich do szczytów ,,szarej władzy''. Trudno sądzić by kompetencje dziennikarzy usługowych wykraczały poza sprawność w propagowaniu idei "nie wierz oczom - wierz nam".

W Polsce wpływ rzutkich obywateli na kierunki rozwoju państwa gwałtownie zanikł. W ciagu 4 lat obywano się bez poważnych społecznych dyskusji w kluczowych decyzjach gospodarczych i polityczno-gospodarczych.
Zamknięto usta wybitnym przedstawicielom polskiej myśli naukowo - technicznej sprzeciwiającym się platformistycznym (płaskim) prezentacjom bezpieczeństwa energetycznego, agrowytwórczego Polski.
Platformizacja polityki własnościowej wielopokoleniowego majątku Stanu owocuje spadkiem powagi gospodarczej kraju w Unii nie wspominając o innych kontynentalnych potęgach. Lombardyzacja wartościowych, wypracowywanych przez rodzime społeczeństwo, dóbr stanowi oś polityki medialnej, eklektycznej platformy kojarzacej obywateli doraźnie skupionych w krótkoterminowym interesie własnym. Krótkoterminowość wyraźnie zaczynają odczuwać młodzi do niedawna, entuzjaści kredytów hipotecznych i automobilowych. Na nich zwala się główny ciężar finansowania gospodarczych awantur ministrów pana D. Tuska rozkręcających niewypłacalność III RP przez nieustanną ucieczkę do przodu. Czy podołają galopadzie cen kredytów inkasowanych w Szwajcarii. 
Grecja to kliniczny przykład finału takiej ucieczki z tą róznicą że mają jeszcze co wysprzedawać by zaspokoić wierzycieli.
Nigdy Polacy nie akceptowali przemocy intelektualnej żadnej strony sporu społecznego i w tym tkwi fascynujacy inne narody urok Polski.
Dlatego i naszemu pokoleniu przypada w udziale trud wywodzenia ocen, przede wszystkim z wartości czynów, a nie z ilości słów i czczych obietnic.
Dla otwartych głów, perspektywy samorozwoju intelektualnego, w każdej produktywnej dziedzinie, byłyby ogromne, ale w świecie medialnych złoczyńców obywatele mają tylko kilka minut na solidarne działanie. Po wrzuceniu kartek do urn na cztery lata pozostaja bez prawa do głosu.
W ciągu najblizszych czterech lat rządzić krajem bedą namaszczeni przez właścicieli prywatniych (KUD) doskonale znani nam indolenci.
Cztery lata przy obecnym stanie państwa to za długo by kontynuowac eksperyment profesora B. Geremka i jego uczniów, który czyni z bogatego kraju dziadowską prowincję w centrum Europy, pod bokiem supermocarstwa na jakie wyrastają Niemcy.
Szkoda zmarnować drugą i chyba ostatnią szansę pokolenia Ikarów 89 dlatego pozostanę przy Prawie i Sprawiedliwości.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=3326