www.bemowa.pl

:: Spacerowa Aleja Kampinoska...
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2006-03-14 14:39:49)

...zamiast przekleństwa autostrad.

Że często już o tym pisałem nietrudno sprawdzić, a jednak jeszcze nie wyczerpałem swego zapału i niniejszym po raz enty wrócę do moich szlaków bemowsko-kampinoskich.

Jak bardzo powinniśmy chronić te okolice przed dewastacją akurat nie nas do tego przekonywać, kiedy jednak posiedzi się nad owymi wariantami przebiegu wielkiej drogi można by zadać sobie pytanie, gdyby  ocalić nas przed nią, czy nie wykorzystać tego szlaku (po torach przy górze ,,widokowej”  Radiowo) na stworzenie jak kiedyś już ten pomysł nazwano,  spacerowej Alei Kampinoskiej.

Strategicznym celem uchronienia miasta Warszawy przed plagą autostrad jest zabezpieczenie mieszkańcom przestrzeni pierwotnych ekosystemów tam, gdzie przeszłe pokolenia uchroniły je zdając sobie sprawę  z ich dobroczynnego wpływu na równowagę między człowiekiem a przyrodą.

Równowagę sprawiającą, iż nie będziemy czuli się jak zduszone w plątaninie dróg szczury.

Ta koncepcja powinna w planie rozwoju dzielnicy w latach do 2015 stanowić naturalne uzupełnienie szerszej koncepcji stołecznej przedstawionej w końcu 2005 przez prezydenta, wówczas Warszawy, Lecha Kaczyńskiego. 

Właśnie pod tym kątem IRB organizuje w marcu kolejną ekskursję.  

Zapraszamy niniejszym naszych przyszłych i obecnych radnych. Szczegóły omawiamy w Klubie przyjaciół IRB, wejście przez buton redakcyjny na tej stronie po lewej.

 
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=277