www.bemowa.pl

:: Policja skarbowa przysporzy budżetowi gotówki!
Wiadomość dodana przez: Gugi (2006-02-09 09:36:24)

Wybaczcie sarkazm, ale czuję się powalony. No bo tak.

Jak wynika z wypowiedzi w Sejmie, członków gabinetu premiera, rozpoczęto formowanie nowych dywizji poborców podatkowych w min. finansów.

Wyliczono zapewne, że jeden dodatkowy poborca zapracuje co najmniej na siebie, a jeśli tylko co piąty wydusi z podejrzanych coś nadto, wtedy budżet zyska dodatkowe fundusze.

Moje trzy grosze.

Trzeba jedynie uważać, aby nie doprowadzić do plajty wszystkich oszustów podatkowych, a gdyby już do tego doszło to rozłożyć to w czasie i uwzględnić, w kosztach wzmacniania policji podatkowej, utrzymanie tej rzeszy oszustów  na statusie zasiłkowanego bezrobotnego i ich rodzin ulokowanych na zapomogach opieki społecznej.

Zastanawiam się czy uwzględniono specjalistyczne oddziały do namierzania i likwidacji działających w szarej strefie tzw. rzemieślników, notorycznie nie zgłaszajacych wykonanych usług malarskich, hydraulicznych, elektronicznych, prawniczych, doradczych, medycznych, konsultingowych, itp.

To herkulesowe przedsięwzięcie jeśli zostało pomyślane bez uwzględnienia opłakanego stanu polskiej mikroprzedsiębiorczości ośmieszy rząd pana Marcinkiewicza bardziej niż panią Z. Gilowską, której liberalizm gospodarczy jakby się zaczął rozmywać.

Szwadrony poborców w polowaniu na mikrusów nie przyniosą do budżetu, ani grosza zysku, zaś powalą cały etos PiS-u i nadzieje na odbudowę rodzimej przedsiębiorczości. Platforma Obywatelska tylko na to czeka.

Jako, że wyglądałem z utęsknieniem na najjaśniejszą Rzeczpospolitą i wiele sobie obiecuje po PiS-ie, niniejszym proponuje nie zaczynać od szukania pieniędzy tam gdzie ich nie ma.

Cała mikroprzedsiębiorczość Polska czeka na rewolucję podatkową jako pierwszy krok dla ratowania przede wszystkim niekorporacyjnych, czyli fizycznych podmiotów gospodarczych obywateli Rzeczpospolitej.

Moim zdaniem, na początek, warto wrócić do przedstawionego kilku posłom, ze społecznej inicjatywy, pięć lat temu, projektu ustawy przywracającej życie drobnego rynku materialnych usług i handlu, który leży przede mną, przy dzisiejszej zapaści zdumiewajaco aktualny.

W projekcie tym mówi się o przywróceniu do życia karty podatkowej i nieobowiązkowym ZUS-ie.

Jeśli nie teraz to kiedy ? Jeśli nie PiS to kto ?
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=251