www.bemowa.pl

:: Postanowienia w sprawie targowiska
Wiadomość dodana przez: Dominika IRB (2006-01-30 18:15:32)

Osiągnięto kompromis: targowisko będzie funkcjonowało przynajmniej do końca maja br.

Dzisiejsze spotkanie przedstawicieli Związku Pracodawców Prywatnych oraz Spółki Kupieckiej z prezesami SM Górczewska zakończyło się podpisaniem wspólnych ustaleń, które odsuwają w czasie likwidację bazaru.

Oto postanowienia:
1. SM Górczewska przekaże handlowcom pisemną informację o możliwości przedłużenia okresu wypowiedzenia na wniosek zainteresowanego do dnia 31 maja 2006r, lecz nie dłużej niż do dnia złożenia wniosku o pozwolenie na budowę planowanego na tym terenie obiektu handlowo-biurowo-mieszkalnego.
2. Spółka Kupiecka Bemowo zobowiązuje się do pomocy przy opuszczaniu targowiska przez kupców w przypadku zagrożenia terminu opuszczenia terenu (tj w przypadku, gdyby skompletowanie dokumentów koniecznych do uzyskania pozwolenia na budowę potrwało krócej niż do końca maja).
3. SM Górczewska wystąpi do sądu z wnioskiem o eksmisję tych kupców, którzy nie prowadzą działalności, porzucili pawilony i nie wywiązują się ze zobowiązań wobec Spółdzielni.

Aby móc pracować do końca maja, kupcy muszą więc zwrócić się indywidualnie do Spółdzielni z pisemną prośbą o przedłużenie terminu wypowiedzenia umowy. Prezes Karpowicz zaznaczył, że po 31 maja będzie możliwość przedłużania terminu wypowiedzeń o kolejny miesiąc. Kompromis był możliwy, ponieważ handlarzom zależy na prowadzeniu swojej działalności, a prezesowi Spółdzielni - na zyskach z wynajmu terenu targowiska.
Czy i w jaki sposób dzisiejsze postanowienia zostaną wprowadzone w życie - czas pokaże.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=245