www.bemowa.pl

:: Sprzedajna "Rzeczpospolita"
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2011-07-07 20:53:19)

Hajdarowicz kupił strategiczny udział w tytule, ale to nie koniec. Idzie na maksa.
Znając skłonność PO do wyzbywania się dóbr stanowiących zaplecze materialne i intelektualne konserwatywnych Polaków sprzedanie mu udziałów państwa w tym coraz poczytniejszym wydawnictwie jest bardzo prawdopodobne.

Rozkręcający się jak tornado tygodnik "Uważam Rze" w pół roku znokautował rywali zagrażając hegemonii koncernu Agora i podobnym korporacjom medialnym.
Rozpatrując niespodziewane przejęcie większościowego pakietu akcji Rzeczpospolitej metodą spiskologiczną zagrożona konkurencja zdecydowała się na wykup odradzającej się prasy polskiej myśli politycznej.
Ostateczna likwidacja poczytnych szpalt obu gazet musi jednak zamkąć się przejęciem i udziałów państwa polskiego w spółce, a to można zrealizować tylko pod skrzydłami obecnego triumwiratu.
Sejm, premier, prezydent poza kontrolą opozycyjnych mediów! Bezkarność w zasięgu ręki. Zgodnie z założeniem spiskologicznym nie mogą przegapić takiej możliwości.
Wyrzucanym poza wpływ na poczynania rządu teraz i w przyszłości, pozostaje dmuchanie na zimne. W takich razach przyjęcie do analizy wydarzeń metodologii kryminalistycznej opartej na teorii "spiskowej" jest oczywistą konsekwencją ograniczonego zaufania do obecnej władzy. To sprawa instynktu narodowego. .
Kwestionującym metodę spiskologiczną pozostaje spokojnie oczekiwać na rozwój wydarzeń i obserwować co się dzieje z taranem prasowym Rzeczpospolitej tygodnikiem "Uważam Rze".
Obowiązkiem odpowiedzialnych za Polskę demokratyczną jest dmuchać na zimne.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=2418