www.bemowa.pl

:: Co dalej z targowiskiem?
Wiadomość dodana przez: Dominika Barańska (2006-01-23 17:17:13)

Bazar naprzeciwko Hali Wola ma zostać zlikwidowany.

Dziś przedstawiciele handlarzy rozmawiali w tej sprawie z Burmistrzem Całką, który podjął się roli mediatora pomiędzy nimi a SM Górczewska.

W spotkaniu brali udział Burmistrz, przedstawiciele Związku Pracodawców Prywatnych Bemowa, Spółki Kupieckiej oraz, telefonicznie, prezes SM Górczewska.

Na mocy dokumentu z 1997r Burmistrz Dzielnicy Bemowo jest gwarantem umów pomiędzy handlarzami a Spółdzielnią. W związku z tym pan Burmistrz Włodzimierz Całka podjął się pośrednictwa w rozmowach.

Podstawowe pytanie skierowane do prezesa Spółdzielni dotyczyło koncepcji budynku, który ma powstać. Okazało się, że w tej sprawie... nic właściwie jeszcze nie wiadomo.

Koncepcja nie została jeszcze ustalona, ponieważ trwa dopiero konkurs ofert na zagospodarowanie terenu obecnego targowiska. Prezes SM Górczewska potrafił na chwilę obecną powiedzieć jedynie, że część powierzchni handlowej obiektu zostanie wynajęta sieci handlowej (czyżby drugi Lidl?), a część - zainteresowanym drobnym handlarzom.

29 grudnia 2005 handlarze otrzymali od SM Górczewska wypowiedzenia umów z terminem do końca lutego br. W planach Spółdzielni jest wybudowanie na tym terenie obiektu mieszkalno - handlowego, którego część parterowa miałaby być wykorzystana przez obecnych dzierżawców budek bazarowych.

Problem w tym, że handlarze dowiedzieli się o tym dopiero teraz, wraz z otrzymanymi wypowiedzeniami, a w dodatku Spółdzielnia nie jest w stanie zapewnić im lokali zastęczych do prowadzenia działalności, jak to było gwarantowane we wcześniejszych umowach.

Inwestor nie został jeszcze wybrany, z pewnością dłużej niż pół roku potrwają formalności, więc jaki jest cel likwidowania targowiska już teraz?

Przedstawiciele handlarzy i Spółdzielni, przekonani przez Burmistrza, gotowi są do rozmów o warunkach przedłużenia działalności targowiska do czasu rozpoczęcia budowy. Prezes Spółdzielni jednoznacznie poinformował, że SM Górczewska nie ma miejsca ani środków, aby zapewnić handlarzom miejsca zastępcze na czas realizacji inwestycji.

Wkrótce odbędzie się bezpośrednie spotkanie przedstawicieli kupców z władzami Spółdzielni.

Będziemy przy tym i podamy informacje o ustaleniach.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=239