www.bemowa.pl

:: Rozterki Hanny Gronkiewicz-Waltz
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2011-07-02 22:02:16)

Nie udało się dwa lata temu może uda się teraz. Poszukiwanie pieniędzy na sfinansowanie rozgrzebanych warszawskich inwestycji brzmi jak łabędzi śpiew stołecznego Ratusza.
Kiedy dwa lata temu rozpoczęto kampanie likwidacji podatku jaki stolica odprowadzała ze swego budżetu na wsparcie przyległych powiatów klepiacych biedę wydawało sie, że akcja się powiedzie.

Nie powiodła się.
Nędzniejące mazowsze bez wsparcia finansowego pogrąży się w zacofanie o następną dekadę. A tu krytyczny stan finansów dużych miast z Warszawą w czołówce jakby gwałtownie narastał.
Jeśli nie znajdą się nowe środki na sfinansowanie prowadzonych inwestycji, nikt nie wybierze za kilka lat na III-cią kadencję ani Hanny Gronkiewicz-Waltz, ani kogokolwiek z Platformy Obywatelskiej. Byłby to początek odpływu tej formacji ze strategicznych posad w państwie.
Biorąc pod uwagę, że prawie nie zdarza się by koszty budowy nie przekraczały planowanych może okazać się że syndrom "chińskiej oferty" to nie incydent, a norma.
Zadłużenie Warszawy zmusza władze do drastycznych cięć niemal wszystkiego co nie związane z przygotowaniami do piłkarskich euroigrzysk. Ostatnio środowiska skupione wokół budowy Muzeum Historii Żydów ostro upominały się o brak wsparcia finansowego ze strony miasta stołecznego Warszawy co może zakłócić plan przekazania tego pomnikowego obiektu w siedemdziesięciolecie wkroczenia do getta niemieckich komand zagłady.
Próba zredukowania subsydiów to tylko jedna z form ratowania funduszy na strategiczne potrzeby miasta, które z racji coraz większego rozproszenia prac modernizacyjnych nie odzyska szybko blasku nowoczesnej metropolii.
Ostatnim spektakularnym policzkiem dla stołecznych włodarzy musiało być wybranie Sopotu na europejskie centrum konferencyjno mitingowe w ramach dżwigania przez Donalda Tuska honorów prezydencji UE. Zważywszy, że transformacja Warszawy w takie centrum była ambicją pani Prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz wniosek jest oczywisty.
Plama.


adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=2310