www.bemowa.pl

:: Którędy pojedzie metro?
Wiadomość dodana przez: Redakcja (2006-01-05 19:52:04)

W dalszym ciągu przez Bemowo. Jednak nie od Chrzanowa wzdłuż Człuchowskiej, ale od Lazurowej Górczewską ma prowadzić trasa planowanej drugiej linii metra.

Dalsza trasa ma przebiegać ulicą Kasprzaka do Ronda Daszyńskiego, stacją przesiadkową Świętokrzyska, potem pod Placem Piłsudskiego, Karową i tunelem pod Wisłą do dworca Wileńskiego.

Zmiana trasy, m.in. skrócenie i przesunięcie odcinka przez Bemowo może okazać się istotna dla mieszkańców całej Warszawy. Wybrany spośród dwunastu możliwości projekt może opóźnić początek prac nad druga linią, oraz zagrozić planowanemu dofinansowaniu z Unii Europejskiej, z puli przeznaczonej na lata 2007-2013. W wypadku opóźnienia, o pieniądzach z UE można zapomnieć.

Wcześniej planowano usytuowanie jednej ze stacji przy placu Piłsudskiego, jednak ze względów bezpieczeństwa oraz geometrii przesunięto stację na placyk przy kościele Wizytek, z wyjściem przy Hotelu Europejskim na plac Piłsudskiego. Przeciwnicy tego projektu twierdzą, iż budowa metra w tym miejscu może m.in. zagrozić bezpieczeństwu zabytkowej świątyni.

Czy budowa drugiej linii ma szansę odbyć się w planowanym terminie 2008-2016? Jeżeli "klątwa wiaduktu przy Górczewskiej" nadal będzie działać, to chyba nie...

(zobacz obecny plan linii metra wschód-zachód z Bródna na Bemowo)adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=230