www.bemowa.pl

:: Alternautyka republikańska.
Wiadomość dodana przez: Republikanin (2005-12-14 13:32:59)

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś: czytasz prasę, oglądasz TV, zaglądasz do sieci. Oczywiście nie wchodzisz w kanały informacyjne wszystkimi technikami. A jeśli, to po pewnym czasie i tak wybierasz najbardziej  odpowiadające Ci źródło i jakieś pomocnicze, zwykle przeciwstawne Twoim zapatrywaniom światopoglądowym. Zaczynasz wierzyć że masz obiektywne zdanie o wydarzeniach, którymi się interesujesz.

Mija trochę czasu i albo oswajasz się z rutyną podsuwanych Ci informacji i więcej nie potrzebujesz, albo coś zaczyna psuć się między tym o czym ktoś pisze, mówi, pokazuje, a tym co widzisz wokół siebie.

Co wtedy? Szukasz znowu żródła informacji bliższego Twojej rzeczywistości. I tu szok praktycznie większość znanych tytułów, witryn, gadających głów klepie to samo. Niby inaczej, a nie. Sięgasz do odmiennych światopoglądowo ocen, a tam wszystko odwrotnie, niestety wciąż o tym samym i z tego samego punktu siedzenia.

Taki stan informacji, czyli opozycja wewnątrz środowiskowa (polityczna, kulturalna, samorządowa) nie jest alternatywnym opiniowaniem otaczajacego nas świata. Nie tworzy jakości przez konkurencję projektów, planów, spektakli, a tylko kreuje modę, lobbing, trend.

Zamiast wybierać zmuszeni jesteśmy reagować stadnie. Im więcej w nas indywidualizmu tym skłonniejsi jesteśmy do uchylania się od dyktatu ulubieńców mediów. Skrajni indywidualiści buszują w niszach cywilizacyjnych dobierając sobie starannie właściwe im szerokie pasmo odbioru sygnałów nadawanych przez wysoko rozwinięte społeczeństwo.

Polska chociaż grzęźnie ekonomicznie, stanowi ogromny potencjał kulturotwórczy nie zblazowany jeszcze przez extraterestrów (alienów).

Warszawa zaś to wysoko oktanowa mieszanka intelektualna nieskłonna do padania na twarz przed szklano ekranowymi zaklinaczami rzeczywistości.

Poszukując możliwości rozwijania bytu ludzkiego do poziomu zgodnego z naturalnym wyczuciem piękna i harmonii, w rzeczywistości duchowej (kultura) i fizycznej (technika i technologia) powinniśmy rozważać alternatywne konstrukcje inżyniersko-humanistyczne, by torować drogę rozwiązaniom najbardziej zrównoważonym i wybiegającym w przyszłość. Rozwiązaniom inspirującym nie tylko młodych, ale i siwo głowych.

Zatem niejako i na mnie, to piszącym, odciska swoje piętno, zapotrzebowanie na alternatywne media, oraz podejście do wizji Warszawy 2020 roku.

W tym miejscu piszę i będę pisał dla alternautów.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=215