www.bemowa.pl

:: Nadciąga długo oczekiwany boom gospodarczy.
Wiadomość dodana przez: Siemasz (2005-11-08 17:34:35)

Mimo dna jakie wg. optymistów osiągnęła gospodarka rodzima są dziedziny, w których pojawiły się symptomy nadciagającego ożywienia.Co więcej nie jest to efekt posunięć rządu, ten dopiero w czwartek uzyska przyzwolenie posłów na reanimowanie kraju, ale wzrastająca rzutkość lokalnych, dzielnicowych władz samorządowych  ułatwiających rozwijanie działalności gospodarczej na swoim terenie. 

Ożywienie odnotowuje się w handlu, a to wskazuje na wzrost optymizmu konsumentów.

Za tym idzie zwiększone zapotrzebowanie na towary, czyli produkcja powinna wzrosnąć.

Czy będzie to dodatnie sprzężenie zwrotne, zastanawiają się optymiści i pesymiści?

Przy czym ci drudzy  uważają,  iż w dłuższym okresie czasu oznaki ożywienia wywołać mogą nieoczekiwany efekt uboczny, zwany potocznie przegrzaniem.

Jest to bardzo prawdopodobne, gdyż wzrost dotyczy ilości punktów sprzedaży alkoholu.

W ostatnim roku otwieranie sklepów ze sprzedażą alkoholu nabrało tempa, zarówno w typowym układzie, czyli obok artykułów spożywczych, jak i wyspecjalizowanych placówek całodobowej podaży wysokooktanowych trunków.

Jako rodzic obawiam się, że może to doprowadzić do konieczności zamknięcia niektórych placówek oświatowych z uwagi na przepis zabraniający sprzedaży alkoholu w odległości mniejszej niż 150 metrów od szkoły, lub  przedszkola.

Zależeć to będzie od indywidualnych decyzji samorządów (szkoły trzeba z czegoś dotować) o ile nowa władza państwowa nie zdecyduje się na zmniejszenie... dopuszczalnej odległości między szkołą, a najbliższym wyszynkiem, tudzież punktem sklepowej dystrybucji etanolu.

Pytanie z czego samorządy mają sponsorować szkoły pozostawiam otwarte.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=197