www.bemowa.pl

:: Coraz trudniej zostać Prezydentem Polskiej Rzeczpospolitej.
Wiadomość dodana przez: M. Wysiadecki-Banaś (2005-10-17 12:38:10)

L. Wałęsa został na wiarę.  Zawiódł równie historycznie jak się zasłużył.

A. Kwaśniewski  po niefortunnym  L. Wałęsie wstrzelony przez lewicowe obietnice ulżenia losowi zrobionych w transformacje dołów partyjnych, z podkłamanym  wykształceniem załapał się z prolongatą na II kadencję, dzięki zręcznemu podstawieniu mizeroty  M. Krzaklewskiego na kontrkandydata.

D. Tusk mimo ogromnych starań medialnych  big biznesu nie wszedł  w I turze  na moszczony dlań Urząd, a mając znikomą przewagę nad szybko zwyżkującym konkurentem, praktycznie stracił niezbędny impet jeśli nie dać się wodzić za nos sondażom GW.

Nie dość tego, w ostatnich dniach, głęboki cień  na wizerunek prezydencki rzucił los jego dziadka  uwikłanego w tajemniczy wątek wojenny, który jeśli okaże się prawdziwym  żadną miarą nie może w oczach Polaków zostać zbagatelizowany podczas II tury wyborów, bez względu na to jak głęboko współczuć należy Donaldowi Tuskowi.

Tragedia wojenna jaka rozegrała się na terenach polskich dotyczy nie tylko masakry Polaków, ale nie mniejszej i z największym okrucieństwem przeprowadzonej eksterminacji społeczności żydowskiej zasymilowanej i starozakonnej.

Cześć dla tych, którzy zdecydowali się  oddać swe życie w walce z niespotykanym barbarzyństwem hitlerowskim jest elementem wychowania następnych pokoleń nie tylko Polaków,  ale całej Europy.

W Warszawie cześć tę symbolizuje  Muzeum Powstania Warszawskiego i pomnik bohaterów Getta.

Jak wysoko stawiamy poprzeczkę Prezydentowi RP w tych wyborach zobaczymy za sześć dni.

Tu nie chodzi o partyjne programy, ale nade wszystko o głęboko zaszczepione wartości etyczne jakie Prezydent wniesie do najwyższych urzędów RP.

To będą najtrudniejsze wybory dla przeciętnych zwolenników  PO.

Sporo z nich, zapewne nie tylko na losach własnego dziadka czy babci,  zna cenę  przeciwstawienia się ludobójczemu złu, aby  potomni nie musieli wymazywać ich z pamięci rodzinnej.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=182