www.bemowa.pl

:: Chińczycy w kosmosie, Polska w kanale massmediów.
Wiadomość dodana przez: Gugi (2005-10-12 10:24:31)

Chińczycy nie zmieniając systemu latają coraz wyżej, rozwijają się w tempie zagrażającym supremacji USA nie za 50 lat, ale za 15-cie. Już dziś pokazali, że u nich szybki rozwój nie przegrzewa gospodarki.

W Polsce tymczasem epoka L. Balcerowicza trwa, a jego teoria schładzania gospodarki, skrupulatnie wprowadzana w real od 7 lat, dała wymierne efekty. Kontynuacja takiej polityki spędza sen z oczu milionom rodzin w Polsce.

Tymczasem w debacie prezydenckiej nie słychać prawie zupełnie polemiki kandydatów na temat inicjatyw ustawodawczych jakie podejmą w zakresie reanimacji gospodarki.

Donald Tusk unika jak ognia odpowiedzi na pytanie jak zaopiekuje się milionami nędzarzy niekoniecznie bezrobotnych, aby nie utracić poparcia oligarchów i ich klienteli. Kaczyńskiemu zadawane są drugorzędne pytania dotyczące czy przeprosi D. Tuska za pana Kurskiego czy nie.

Hurraliberał unika realiów, umiarkowany Kaczyński daje się wmanewrować w idiotyczne polemiki wymyślane za kulisami kampanii, a ja podziwiać muszę kolejny sukces chińskiej drogi od komunizmu do gospodarki rynkowej, bo trudno ich dzisiejszy lot w kosmos nazwać sukcesem tylko propagandowym.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=179