www.bemowa.pl

:: Jesteśmy z Nimi i tak samo wstrząśnięci
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2005-09-30 22:34:04)

Często zdarzają się tragiczne wypadki na drogach, ale dzisiejszy w Jeżewie, w którym bezpośrednio zginęło  9-cioro licealistów z Białegostoku, a troje zostało ciężko poparzonych lub  rannych, ukazuje  wszystkim bliskość nieoczekiwanej tragedii - śmierci, ciężkiego kalectwa, nagłej utraty kogoś najważniejszego w naszym życiu, w sposób niezwykle przejmujący.

Taki los może stać się udziałem każdego z nas. Pamiętajmy, że nie warto się śpieszyć tylko dlatego, że mamy mało czasu, lub ktoś pogania nas zniecierpliwiony w oczekiwaniu na szybki zysk.  .
Podkręcanie tempa sobie i innym to bardzo często przejaw znerwicowania wyścigiem po więcej.
Ile godzin jazdy niemal non stop miał za i przed sobą kierujacy cieżarową lawetą?
Czy jadący z przeciwka   kierowca pielgrzymkowego autobusu wioząc rozbawioną młodzież musiał wyprzedzać?
Jakże często podpierając sie nosami jedziemy znikąd do nikąd straciwszy poczucie rzeczywistości, aż zdarzy się to najgorsze i tylko czyjś płacz i bezsenne noce i pytania dlaczego tak się stało.
Po co my właściwie żyjemy skoro na wszystko brakuje czasu, a potem nagle mamy go za dużo, ale tych którym powinniśmy go dać już nie ma, albo nas już nikt nie potrzebuje kiedy okaleczeni siedzimy zapatrzeni w dal za oknem.
My tu, na warszawskim Bemowie, myślimy o tych nieznanych nam chłopakach i dziewczętach jak o bardzo bliskich osobach, czując ich stratę, wspieramy naszą duchową refleksją wszystkich, których ta tragedia dotyczy szczególnie.
Jesteśmy z Wami  i w imieniu społeczności Bemowa, szczególnie całej młodzieży, przekazujemy Wam te słowa i zapewniamy o pamięci w tych najboleśniejszych chwilach. 
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=170