www.bemowa.pl

:: Warszawskiej policji należą się serdeczne podziękowania.
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2005-07-29 11:43:47)

Za wzorowe wypełnienie swoich obowiązków podczas pożegnalnych konsultacji społecznych górników i osób dosiadujących kadencję w sali obrad parlamentu przy ulicy Wiejskiej.Kilka dni temu przedstawiciele górniczego Śląska, przed gmachem Parlamentu, w ciągu kilkunastu godzin wyegzekwowali to co przez lata Sejm nie był w stanie rozważyć.

Jak wynikało z tele relacji, 24 godzinnego prywatnego kanału propagandowego, po stronie górników uczestnicy debaty byli pijani i agresywni, strona rządowa niezwykle poprawna ładnie uczesana, starannie budująca okrągłe zdania i zdumiona dlaczego tak zależy na wcześniejszych emeryturach górnikom, a stoczniowcom, hutnikom, nurkom nie.

Mimo tych obiekcji konsultacje wypadły dla górników pomyślnie.

Pracownicy kadencyjni w Sejmie też w dobrym nastroju mogli rozjechać się.  na urlopy,

Najgorzej wyszła na tych konsultacjach władzy ze społeczeństwem brygada porządkowa zwana niegdyś ZOMO.

Tym razem, to oni są  do bicia i to chyba najistotniejsza różnica między demokracją jedno, a mnogopartyjną.

Wszystkim poszkodowanym przedstawicielom porządku demokratycznego i ich dowódcom należą się nietylko słowa współczucia, ale i premia za postawę.

Dziś władza leży na ulicy, jeśli zmiana nomenklatury na Wiejskiej niewiele wniesie,

uliczne konsultacje będą ciągłym  wyzwaniem dla służb porządkowych i zdesperowanego społeczeństwa do solidarnego wysiłku minimalizacji, strat fizycznych i duchowych zadawanych sobie podczas nieuniknionych debat ulicznych w historycznych miejscach Warszawy.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=134