www.bemowa.pl

:: Drobna przedsiębiorczość na zasiłku.
Wiadomość dodana przez: Gugi (2005-07-07 11:34:44)

Ciekawe zjawisko daje się zaobserwować w Warszawie. Upadła mała przedsiębiorczość zamiast dać sobie spokój, zwinąć żagle, zasilić szeregi bezrobotnych, rozpaczliwie szuka sposobów na zachowanie swej obecności na rynku.Jednym z takich absurdalnych rozwiazań jest pobieranie zasiłku z U.D. na opłaty typu czynsz za mieszkanie, tudzież występowanie w tymże urzędzie o zwolnienie z opłat za nieruchomość użytkowaną w celach zarobkowych, jak również umorzenie zaległości z tego tytułu.

Zainteresowanie małych podmiotów gospodarczych tego rodzaju praktykami zapewne wzrasta od jakiegoś czasu i warto byłoby zajrzeć do statystyk dzielnicowych jak to zjawisko ewoluuje.

Podczas kadencji tego sejmu wyprodukowano dużo ponad 600 ustaw, średnia roczna zbliża się do 200-tu, czyli co 2 dni nowa ustawa, a co ustawa to cięższy aparat państwowy i chudszy obywatel.

Kresem papierowej twórczości ośrodków politycznych w państwie staje się bunt wobec władzy.

Jego oblicza mogą być różne, od non violance (szara strefa, grzeczne manifestacje, obywatelskie nieposłuszeństwo) po …, a - nie bedę krakał, jestem przekonany, że wcześniej wymienione wystarczą wszak mamy demokrację i niekiedy umiemy być solidarni.

 Pytanie do ew. wyborców.

Wokół kogo się   zorganizować skoro oni i tak wybierani są wg. partyjnych kluczy.  

Boże jak mnie ścisnęło w dołku, muszę napić się herbaty z cytryną.
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=126