www.bemowa.pl

:: Jednomyślne STOP, zmotoryzowanym hordom. Warszawa dla mieszkańców.
Wiadomość dodana przez: Maciej Wysiadecki-Banaś (2005-06-23 13:54:59)

Dnia 24 czerwca (piątek) o 18.00 na ul. Bogusławskiego 6a, w klubie osiedlowym „Domino” (sala konferencyjna na I piętrze) odbędzie się spotkanie przedstawicieli stowarzyszeń warszawskich i mieszkańców przeciwstawiających się obłędnej idei „Warszawa dla tranzytu".                  Spotkanie jest otwarte.Tylko potworność wojny jądrowej i tragedia technologiczna w elektrowni jądrowej pozbawiają nieruchomość gruntową jej wartości naturalnej i cywilizacyjnej.

Oddając Bemowo, Chomiczówkę i inne dzielnice Warszawy  autostradom, dobrowolnie rezygnujemy z prawa do władania, jedynym niezniszczalnym do czasów Hiroszimy i Czarnobyla, kapitałem jakim jest ziemia.

Jeśli społeczność naszej dzielnicy nie przyłączyłaby  się do warszawskiego ruchu obrony terenów miejskich przed najazdem hord trucker’sów szerokopasmowymi transarteriami, to największy kapitał miejski czyli ziemia zostanie stracona, a obszary okalające betonowe koryta staną się gettami  dla uwięzionych pośród nich mieszkańców.

Tzw. wykupywanie ziemi pod te drogi to również utracone przychody lokalne, jako że pożytki z autostrad nie będą nigdy trafiać do kieszeni, znoszących je, mieszkańców.

Gdy ktoś chce oszacować te pożytki to niech pomyśli o mycie jakie płacą użytkownicy poruszający się prywatnymi autostradami UE i w Polsce.

Autostrada Kulczyka pod Poznaniem może tu służyć za punkt odniesienia, z uwzględnieniem współczynnika przeliczeniowego 100, jeśli nie więcej!

Czy ktokolwiek machając ręką na udział w protestach przeciwko budowie autostrad przez Bemowo zastanowił się, iż sam siebie stawia w roli głupca marnotrawiącego swoją i swoich dzieci przyszłość?

Czy radni Bemowa mają kombinować jak kiwać wyborców i łasić się bliżej nieokreślonym mocarzom pieniądza i synekur w mieście stołecznym Warszawie, czy powinni murem stać po stronie broniących, naszą dzielnice, przed utratą spójności terytorialnej i samego terytorium?

Zobaczymy ilu naszych radnych przybędzie jutro na spotkanie organizowane na Chomiczówce.    
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=114