www.bemowa.pl

:: Bierzmy przykład z Olecka. Za ND, PAP i WP
Wiadomość dodana przez: Maciej IRB (2005-06-15 08:02:11)

Zapobiec inwazji hipermarketów.                                                              Pod protestem przeciwko budowie w mieście hipermarketów, który wpłynął we wtorek do Rady Miasta, podpisało się aż 2 tysiące mieszkańców Olecka, słynącego z malowniczego położenia wśród mazurskich jezior -           podaje "Nasz Dziennik". O pozwolenie na budowę w Olecku sklepów wielkopowierzchniowych starają się obecnie aż trzy zagraniczne sieci handlowe.

Tamtejsi przedsiębiorcy, wiedząc, że nie są w stanie konkurować z sieciami dysponującymi nieporównywalnie większymi środkami, już miesiąc temu rozpoczęli zbieranie podpisów pod sformułowanym przez siebie protestem - pisze gazeta.

W skierowanym do radnych dokumencie piszą, że w przypadku rozpoczęcia działalności hipermarketów na terenie Olecka obroty w ich firmach dotkliwie spadną.

Może wówczas dojść do redukcji zatrudnienia, sięgającej nawet 60% osób zatrudnionych w lokalnych przedsiębiorstwach handlowych.

Rada Miasta zapowiedziała, że sprawą protestu zajmie się na najbliższej sesji - informuje       "Nasz Dziennik". (PAP)

O wynikach batalii mikroprzedsiębiorczych z Olecka, z eurokorporacjami, zawiadomimy m/przedsiębiorców z warszawskiego Bemowa.adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=108