www.bemowa.pl

:: Komentarz Artiego.
Wiadomość dodana przez: Redaktor wymiatacz (2011-05-02 22:48:03)

Poniżej publikujemy pobudzający do refleksji artykuł Artiego, który w nieco przewrotnej formie stara się odpowiedzieć na pytania nurtujące pewnych czytelników IRB niekoniecznie zorientowanych na dialog.
Artykuł swój Arti opublikował w komentarzach do Wielkanocnej refleksji Republikanina "Wielkanoc ubogich" w nawiązaniu do wcześniejszych dość tendencyjnych drwinek dyżurnych kontrolerów prasy niezależnej.

Kim są autorzy tekstów na IRB ?
Faszyści, podżegacze wojenni, kaczyści, różnoracy reakcjoonniści, imperialiści, proamerykańscy rewolucjoniści - oto autorzy tekstów na IRB.
Nie uda im się jednak zatrzymać postępu demokracji obywatelsko-ludowej, nowoczesności, tolerancji oraz budowy społeczeństwa obywatelskiego w Polsce. Nie uda im się pogrążyć Polski w wojnie domowej, ani zrobić z Bemowa zacofanej wioski.
Nasz wspaniały obywatelski rząd stoi na straży demokracji i pokoju w Polsce, dba o przyszłość polskiej młodzieży, a Rada Dzielnicy dba o dynamiczny rozwój Bemowa. Oświecony blaskiem Słońca Peru naród będzie wiernie stał przy partii i na nią głosował i żadne tu kaczystowskie, imperialistyczne, republikańskie i szowinistyczne wołanie nie przeszkodzi w budowaniu zgody i dobrobytu w kraju.
Oto przykłady dobrotliwości naszych wspaniałych rządzących. Najważniejsze jest to, że rząd obywatelsko-ludowy zadbał o emerytury młodych ludzi. Ciężko zapracowane i odłożone na emeryturę przez naszą młodzież pieniądze nie będą już wpływały na konta zachodnich imperialistycznych, kapitalistycznych i amerykańskich korporacji, a bezpośrednio będą wpływały do ZUS, a później do budżetu państwa. Pozwoli to na finansowanie postępu w postaci lepszej edukacji już od najwcześniejszego wieku, in-vitro, postępowej kultury oraz budowy nowoczesnych, ekologicznych elektrowni atomowych.
Kolejnym sukcesem rządu jest przeprowadzenie śledztwa ws. Katastrofy smoleńskiej. Nieograniczony dostęp do miejsca katastrofy i do wraku przez wiele tygodni po katastrofie tylko potwierdził fakt, że Rosjanie nic nie mają do ukrycia o czym każdy kto chciał mógł przekonać się na własne oczy. Tym samym coraz więcej ludzi przekonuje się do jakiej zapaści państwa doprowadziły dwuletnie rządy "krwawego Jarosława" i w jaki sposób rozprawiał się on z opozycją.
Haniebne decyzje „krwawego Jarosława”; takie jak np. obniżka podatków bogaczom z 40% na 32%, obniżka składki rentowej oraz likwidacja podatku od spadków dla klasy posiadającej, spowodowały gigantyczną dziurę budżetową oraz doprowadziły obywateli do całkowitej rozpusty, demoralizacji i braku racjonalnego wydawania nadwyżki swoich pieniędzy. O tym świadczy m. in. liczba setek tysięcy kupowanych w latach 2005-2007 nowych aut wyprodukowanych przez imperialistyczne czesko-amerykańsko-japońskie korporacje, gigantyczny wzrost konsumpcji oraz setki tysięcy dziś zadłużonych po uszy obywateli, których musi ratować nasz nowy wspaniały i kochający rząd przez dopłaty do lekkomyślnie wziętych kredytów. Kredytów wziętych przez tych, którzy uwierzyli kaczystom, że będzie rozwój i dobrobyt za ich rządów przez wiele, wiele lat.
Dodatkowo giertychowskie reformy zaszczepiły w polskiej młodzieży nietolerancję, ksenofobię, rasizm, a przede wszystkim zahamowały postęp edukacji utrwalając naukę zaściankowej wstydliwej średniowiecznej historii, czy literatury wrogo nastawionej do naszych sąsiadów, jak również wepchnęły ją w szpony konserwatyzmu, kleru, ciemnoty i zabobonów, który kłamliwie wmawia, że człowiek nie jest zwierzęciem rozwiniętym w wyniku ewolucji.
Dziś rząd musi łatać pozostawioną przez kaczystowskich satrapów dziurę, podwyżką podatków. Jednak obywatelsko-ludowy rząd dba o naszą przyszłość o czym świadczy fakt, że już niedługo każdy Polak od momentu urodzenia będzie miał założoną teczkę w formie papierowej i w formie elektronicznego konta w urzędowej bazie danych.
Teczka ta będzie wędrować za "europejskim, nowoczesnym i postępowym młodym obywatelem XXI wieku" od przedszkola, przez szkołę podstawową, gimnazjum, średnią, studia i miejsca pracy. Będzie dostępna m. in. dla pracodawców, lekarzy, policji oraz pozostałych służb. Nauczyciele, wykładowcy, pracodawcy, lekarze rodzinni, policja, sądy oraz funkcjonariusze obywatelskich służb będą mogli dokonywać wpisów w tej teczce.
W „obywatelskiej teczce” będą wszystkie informacje dot. sytuacji materialnej, zdrowotnej, przebiegu nauki na przestrzeni lat, kar i mandatów wraz z najdrobniejszymi szczegółami. Nie będzie możliwości korekty ani sfałszowania danych co doprowadzi do całkowitej przejrzystości np. kandydatów na urzędnicze stanowiska czy kandydatów w wyborach, a obywatel już nie będzie musiał martwić się o załatwianie swoich spraw bowiem urzędnik będzie wiedział lepiej jakie rozwiązanie dla obywatela jest najkorzystniejsze. To jest prawdziwy postęp.
A propos Warszawy. Już niedługo z warszawskich ulic znikną obciachowe, zaściankowe stragany gdzie sprzedawcy owoców i warzyw oszukują państwo nie mając kas fiskalnych i nie płacąc podatku VAT, podobnie jak znikną tysiące ogródków działkowych, które przynoszą wstyd nowoczesnej, postępowej i obywatelskiej Warszawie oraz ich właściciele często rozdają lub sprzedają wyhodowane maliny, truskawki, morele czy agresty sąsiadom i rodzinie, nie płacąc podatku dochodowego, tym samym przyczyniając się do znacznego uszczuplenia budżetu miasta.
A propos dzielnicy Bemowo to Las Bemowski zostanie wycięty w pień oraz zostaną wybudowane na jego miejscu nowoczesne osiedla komunalne (podobnie jak niedługo na miejscu bazaru Banacha na Ochocie) dla ludu ciężko pracującego i zaradnego. Tym samym zniknie siedlisko, miejsce spotkań i weekendowych schadzek różnorakich sekt, subkultur młodzieżowych, pseudokibiców, narkomanów, wagarowiczów, moherowych cyklistów, pijaków, huliganów, miłośników nor, ruin i gruzów, dziadków z kijkami, biegających dresiarzy, historyków-oszołomów, fotografów-oszołomów czy ekologów z różnorakich stowarzyszeń, którzy występują przeciwko postępowi i nowoczesności oraz władzy obywatelsko-ludowej, przez obronę jakiś bagien ze żmijami albo jakiś starych, walących się ruin w których gromadzą się bezdomni, narkomani, czy lokalni reakcjoniści i podżegacze wojenni. To ci właśnie zakłócają nieustannie ciężką pracę urzędników wszystkich szczebli samorządu Polski obywatelsko-ludowej.
                                                                                                                                    arti
adres tej wiadomości: www.bemowa.pl/news.php?id=1027