Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Wawel czeka na parę prezydencką
Dobrze, że czołowi politycy zaprzestali przynajmniej na tydzień waśni i kłótni dotyczących pochówku prezydenta.

Politycy nawet z postkomunistycznej lewicy pokazali, że jeszcze trochę klasy, przyzwoitości i szacunku dla wartości mają w przeciwieństwie do zblazowanej hołoty, która w liczbie kilkuset w kilku miastach wyszła na ulice protestować przeciwko pochówkowi prezydenta Kaczyńskiego na Wawelu przy okazji wykrzykując obrzydliwe hasła i niosąc transparenty wyszydzające nie tylko prezydenta ale też Warszawę, że niby "gorsze" miasto i tam prezydent powinien być pochowany.
Politycy nawet ci których bardzo nie lubię pokazali, że mają szacunek do decyzji Kościoła i uszanowali żałobę narodową - przynajmniej tak to wyglądało.
Media w większości również.
Właścicielem Wawelu jest Kościół Katolicki i to przedstawiciel Kościoła w porozumieniu z rodziną podejmuje decyzje, czy wyraża zgodę na pochowanie prezydenta na Wawelu.
Ulicznemu motłochowi protestującemu (ubeckie dziady i "wykształciuchy"-pseudointeligenci "skrzyknięte" na facebook-u) nic do tego bo to umowa między właścicielem "cmentarza" a rodziną. Każdy normalny wykształcony Polak powinien to uszanować. Jak będą zwiedzać kiedyś Wawel nie muszą podchodzić do grobu prezydenta Kaczyńskiego, zresztą ludzie tego pokroju protestujący na ulicach (widać było te tępe ryje w telewizji) nawet tam nie pójdą, bo zapewne nie mają pojęcia o historii swojego kraju i się nią nie interesują.
Każdy kto interesuje się dostatecznie historią Polski wie, że na Wawelu pochowani są ludzie, którzy wzbudzali w swoich czasach duże kontrowersje, ciała przenoszone na Wawel po wielu latach po śmierci i często oceny ich rządów lub twórczości nie są jednoznaczne a i są tacy, którzy niczym wielkim się nie zasłużyli a tylko tym, że byli akurat u władzy w czasach przełomowych.
Ostatnimi politykami pochowanymi na Wawelu był Piłsudski i później Władysław Sikorski.
Decyzja o pochówku prezydenta Kaczyńskiego na początku wywołała moje zaskoczenie. Ja jako mieszkaniec Warszawy wolałbym, by spoczął w Warszawie. Bardzo zasłużył się dla miasta będąc prezydentem Warszawy w latach 2002-2005 (prawie 80% warszawiaków zagłosowało na niego jesienią 2002 roku w wyborach na prezydenta Warszawy - w publikacjach porównywano go do Pana Giulianiego - burmistrza Nowego Jorku, człowieka z charyzmą, który skutecznie walczył z przestępczością i korupcją w swoim mieście). Jednak trzeba uszanować decyzje władz Kościelnych i rodziny.
Wawel - dlaczego akurat tam.
Czym sobie Lech Kaczyński zasłużył?
Czym się kierowano podejmując tą decyzję?
Jakie są tego pozytywne skutki?.
Po pierwsze to oznacza, że Wawel nadal będzie służył jako miejsce pochówku polskich przywódców, historia Wawelu się nie skończyła i tak samo jak kiedyś to miejsce należało się królom, tak teraz może być to początek "nowej" tradycji, że prezydenci też tam będą mieli prawo do pochówku.
Wawel nie zamieni się w "stare cmentarzysko", które będzie niszczeć. To także znak, że ponad tysiącletnia historia Polski jest kontynuowana.
Po drugie przy sarkofagu będzie prawdopodobnie tablica upamiętniająca ofiary Katynia jak i ofiary katastrofy z 10 kwietnia 2010r. Tak więc grób pary prezydenckiej będzie symbolem zbrodni katyńskiej, symbolem kilkudziesięcioletniej walki z kłamstwem i katastrofy gdzie równo siedemdziesiąt lat później część elity III Rzeczpospolitej leciała złożyć hołd elitom II Rzeczypospolitej i zginęła w katastrofie kilkanaście kilometrów od katyńskiego lasu śmierci.
Po trzecie zasługi prezydenta: Kaczyński potrafił godnie i skutecznie reprezentować polski interes narodowy w Unii Europejskiej, skutecznie zmusił rosyjskie władze do uznania zbrodni katyńskiej oraz zmusił Rosjan do zmierzenia się z własną przeszłością.
Wzmocnił pozycję Polski w środkowowschodniej Europie (m. in. organizacja wielkich imprez kulturalno-sportowych np. EURO 2012 oraz szczytów międzynarodowych) oraz skutecznie na forum międzynarodowym. Uczynił Polskę "rzecznikiem" państw środkowoeuropejskich (nadane odznaczenia wcześniej i teraz żałoby narodowe w kilkunastu krajach), skutecznie walczył z nomenklaturową postkomunistyczną, oligarchią uwłaszczoną na majątku narodowym, układem okrągłostołowym, a także spowodowaną przez nią powszechną korupcją na szczytach władzy.
Po czwarte "był sobą" - mówił to co myśli, jasno wyrażał swoje poglądy.
Oczywiście popełniał gafy i żartowano z niego też w innych krajach, ale był postacią charakterystyczną, która przejdzie do historii nie tylko Polski, ale i Europy bowiem bronił etycznych i chrześcijańskich wartości, które są fundamentem wolnych państw europejskich.
Również posiadał wady. Z częścią jego poglądów nie zgadzałem się. Uważam, że w wielu sprawach był za mało aktywny. Warto wiedzieć, że zagraniczne media pokazywały nie tylko gafy naszego prezydenta, ale również śmieszne gafy innych znanych europejskich polityków.Miały one podobny wymiar, ukazany nie w celu ośmieszenia. Miały wymiar humorystyczny - a więc inny nie zlośliwy.
A w Polsce ?
Na pogrzeb człowieka, określanego przez dużą część polskich mediów, pseudoelit i post-solidarnościuchowatych pseudo-polityków i otumanionego przez te "pseudoelity" społeczeństwa "małym człowiekiem", "kartoflem" przyjeżdżają przywódcy największych mocarstw, USA, Rosji, Francji, Niemiec, Hiszpanii, monarchowie i premierzy, ambasadorowie - oddać hołd temu, z którego zdaniem jak mówiły niektóre "autorytety moralne" w "polskich" mediach "nikt w Europie się nie liczył" . W innych krajach Jego imieniem chcą nazywać place i ulice.
Teraz to Pan Lech Kaczyński jest na piedestale.
To szok nawet dla rządu, a największy dla tej części pseudo-profesorków i pseudo-doktorków z PRL-u z U.W. i U.J. widzących Polskę jako kraj całkowicie podporządkowany obcym interesom, w którym słowo patriotyzm oznacza zacofanie, zaściankowość i obciach, a nowoczesność to wyrzeczenie się patriotyzmu oraz rodzinnych i narodowych więzi.
Artur Nowiński | 17.04.2010 komentarz[3] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.