Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Kryzys gospodarczy przyśpiesza.
Na rynku usług załamanie. Styczeń dla mikroprzedsiębiorczości krytyczny. Nastroje fatalne.
Brak gotówki na rynku zatrważający. System wzajemnych zadłużeń proliferuje na wszystkie powiązania gospodarcze. Jeśli do tego dojdzie dłuższa i dość mroźna zima, wiosna może spowodować klęskę powodziową na dawno nie notowaną skalę.
Rozpaczliwy stan techniczny zapory pod Włocławkiem i spiętrzenie tam spływajacej kry z górnego biegu Wisły, mogą doprowadzić do zniszczenia wielu setek, jeśli nie tysięcy domostw w dolinie rzeki.


Przy progresji załamania krajowego rynku z jaką mamy aktualnie do czynienia, konieczne jest wprowadzenie, wpompowanie, do obiegu gospodarczego pieniędzy. Dalsze zaciskania przez rząd monetarnego pasa to pętla na szyi przedsiębiorczości krajowej to działania wyniszczajace kapitał społeczny.
Zrozumiały to wszystkie kraje zachodnie i dodrukowują olbrzymie pieniądze, by nie dopuścić do destrukcji wewnętrznych struktur gospodarczych.
Dodruk pieniądza, nie może zasilać czarnej dziury ponadnarodowej bankowości korporacyjnej, lecz być kierowany na podtrzymanie zdolnosci płatniczych naszych firm, produkcji materialnej, w pierwszym rzędzie.
Państwo nie może zbywać resztek majątku na rzecz anonimowego kapitału, ale tworzyć konkurencyjny względem prywatnego, filar gospodarki.
Kapitalizm amerykański wykazał się w tym względzie elastycznościa, podobnie jak europejski.
Liberalizacja przez prywatyzację musi byc zastapiona przez liberalizację równoprawności społecznych elementów majatku materialnego z indywidualnym, a tym bardziej anonimowym ponadpaństwowym.
Tak między innymi funkcjonują przemysły zbrojeniowe: USA-Izraela, Chin, Rosji iwiodących państw UE, w których udziały państwa w formie akcji, czy gwarancji, czy lokaty zamówień sąt warunkiem suwerenności i strategią stanu.
Polski już nie stać na eksport zasobów kapitałowych na zewnątrz, jako że stan naszej zamożności jest zbyt niski, byśmy pozbywając się bazowych środków produkcji przetrwali jako zwarta nacja. Środki bazowe to surowce kopalne, nie tylko energodajne i infrastruktura techniczno-transportowo-telekomunikacyjna.
Brak idei zachowania obok silnej materialnej własności prywatnej także własności narodowej, przy obecnie kształtujacych się stosunkach polityczno - społecznych na świecie, sprowadzi społeczeństwo polskie do neokolonialych uzależnień ekonomicznych z jakimi borykaja się kraje trzeciego i dalszych światów. Bez względu na zapatrywania ideowe powinniśmy chłodno oddzielić interesy krótkofalowych kampanii wyborczych od historyczno-przyszłościowego biznesplanu.
Niniejsza, bez poetyzowania, ocena stanu polskiej gospodarki poparta jest praktycznym uczestnictwem i obserwacją wydarzeń gospodarczych z poziomu obywatelskiej rzeczywistości.
Maciej Wysiadecki-Banaś | 01.02.2010 komentarz[8] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
2
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.