Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Bilansu dokonań Jarosława Dąbrowskiego, burmistrza Bemowa c.d.

Poniżej zamieszczamy drugą część pełnego zapisu wystąpienia burmistrza Bemowa podczas sesji w dniu 4 lutego 2009 r.
Przemówienie podsumowujące półmetek kadencji poparte zostało pokazem slajdów.
Staraliśmy się o jak najwierniejsze przeniesienie zapisu audio na państwa ekran. Miejsca wykropkowane w nawiasach oznaczają nieczytelne kawałki nagrania. Pozwolilismy sobie również na krótkie, wyraźnie zaznaczone, komentarze, dla oddania drobnych, ale charakterystycznych chwil.
Żeby nie zanudzać, oraz dać czas- państwa opinii - na refleksję nad treścią i stylem publicznej autoprezentacji szefa Zarządu, całość opublikowaliśmy w dwóch odcinkach - pierwszy 7 lutego 2009 r. 

Proszę państwa, komunikacja miejska - b. istotna. Dzięki naszym pomysłom powstało nie tylko na Bemowie linia mikrobusowa, ale również w kilku miejscach całej  Warszawy.

Powstała linia 201 tutaj zdjęcie tego autobusiku, faktycznie powiem szczerze ja jestem zaskoczony jak można było budować osiedla przy Pełczyńskiego i zapomniano o budowie drogi, która mogłaby doprowadzić do przejechania normalnego autobusu.

Dlatego te busiki. Ale mnie się wydaje że nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło bo te busiki b. ładnie się wkomponują w teren fortu i stanowią też swego rodzaju atrakcje.

Budowa pętli autobusów przy ul. Radiowej bardzo ważna sprawa, też praktycznie przez wiele, wiele lat spędzało sen z powiek mieszkańców dwóch domów komunalnych (54) przy ul. Radiowej kiedy dzieci musiały w dzień i w nocy biegać po lesie żeby iść do szkoły. To były trudne sytuacje. Dzięki twardemu stanowisku i bardzo konkretnym działaniom udało się zbudować pętle i mamy kolejny mikrobusik na terenie Bemowa. Proszę państwa lepsze drogi to jest coś co jest chyba najważniejsze dla każdego kierowcy, ale dla pieszego również i osoby która porusza się komunikacja miejską .

Proszę państwa każdy zna ten budynek co tu dużo mówić dzięki dość niestandardowym i szablonowym działaniom udało się wydać decyzje, która będzie decyzja lokalizacyjną na (...)drogi, udało się doręczyć dość niestandardowy sposób państwu G. tę decyzje no i mamy teraz za momencik budowę nowej drogi  (59) nowej czy starej bo Powstańców Śląskich na osi z Szczotkarskiej . Miasto jest właścicielem gruntu na którym droga będzie przebiegała czekamy tylko teraz na warunki sekcji drogowej, żeby przycisnął troszeczkę tutaj w tej sprawie               

No i jestem o tym głęboko przekonany że w końcu ta zawalidroga ten bezsens komunikacyjny odejdzie w zapomnienie i będzie tylko w podręcznikach jakiś głupot urzędniczych również funkcjonował.

Proszę państwa no i kolejny absurd, który przez wiele, wiele lat się ciągnął. Niedokończony kawałek ul. Górczewskiej.   Niedokończony kawałek ul. Górczewskiej, który denerwował kierowców. Powiem szczerze, dostałem takiego mejla w pewnym momencie od mieszkańców który mówił tak - Panie Dąbrowski już prawie dwa lata jesteś burmistrzem, a w tej sprawie się nic nie dzieje ja powiem szczerze, faktycznie mimo że miałem to przed nosem, to trochę o tym zapomniałem (65), ale udało się ścisneliśmy pasa mocno ZDM-u, który zajmował się remontem tej drogi i dzięki też pewnym nieszablonowym działaniom udało się ten kawałek drogi wyremontować. To jest mała rzecz, która naprawdę cieszy. 

Kolejne sprawy to są remonty ulic przeprowadzone w ciągu tych dwóch lat. Ulica Kocjana, ze skrzyżowaniem z sygnalizacja świetlną. Ul. Klemensiewicza, ul. Raginisa z dojazdem do amfiteatru, ul. Lustrzana. Pełna ul Thommego i ul. (...) tak że w tej sprawie naprawdę sporo się dzieje.

Proszę państwa staramy się i robimy to. Dbamy o mieszkańców. Organizujemy jedyne takie w mieście bezpłatne zajęcia prozdrowotne.

Proszę państwa w tej chwili mamy ponad 1000 osób zapisane    na te zajęcia to jest naprawdę absolutny rekord są i pewne komplikacje i utrudnienia, ale generalne to są pozytywne działania i myślę że nikt nie powie że nie należy w tej sprawie jeszcze bardziej inwestować. Basen, aerobik, tai chi (...)

Proszę państwa kolejna sprawa uruchomiliśmy Bemowski Telefon Interwencyjny.  Bemowski Telefon Interwencyjny, który   jest takim rzecznikiem mieszkańca. Wydział promocji komunikacji społecznej ma za zadanie zbierać informacje i załatwiać sprawy, które oczywiście jest w stanie załatwić na terenie urzędu i poza nim. Konsultantów BTI czeka na wszelkie zgłoszenia jak tu jest napisane i przyjmuje zgłoszenia (...), albo podaje do konsultanta ludzie z innych dzielnic tak żeby załatwiał sprawy, ale wiadomo tutaj konsultant raczej zajmuje się przede wszystkim mieszkańcami Bemowa.

Proszę państwa i teraz sprawy drobne, ale jednak, mimo wszystko, sprawy istotne . Nie wiem czy państwo znacie – część z państwa na pewno zna sytuacje za pętla za Pełczyńskiego, Pełczyńskiego do tej pory nie ma wyjazdu. Przez wiele, wiele lat, nikt nie potrafił tego problemu rozwiązać, udało się. Udało się inicjatywie mieszkańców i Zarządu dzielnicy. Udało się zbudować chodnik. W końcu mieszkańcy, w końcu mieszkańcy  nie prowadzą z sobą wojny. Proszę państwa, tam była taka sytuacja że ci którzy jechali samochodami powodowali tylko jeszcze większe błoto no i mieszkańcy którzy tamtędy chcieli przechodzić to wkładali jakieś słupki później te słupki smarowali smarem żeby nie można ich wyciągnąć. No wojna, po prostu wojna. Udało nam się ta  sprawę w bardzo sympatyczny i prosty sposób zrobić. Bardzo się cieszę i tutaj naprawdę wielkie dzięki burmistrzowi Szulczyńskiemu za zaangażowanie w tą sprawę. Proszę państwa udało nam się dzisiaj zrobić co już  inni obiecywali przez wiele lat.

Chodnik przy ulicy Lazurowej, tak że tutaj, no naprawdę, no, no  powiem tak - mamy ogromną satysfakcję z tego że...że, że   ten chodniczek powstał. Naprawdę mała rzecz, a  naprawdę dla tych mieszkańców co tutaj mieszkają, dla mieszkańców dzielnicy Bemowo jest rzeczą kluczową.

No i jeszcze jedna bardzo istotna informacja że otworzyliśmy dla mieszkańców parking przy Bemowskim Ośrodku Piłki Nożnej, a otworzyliśmy go tylko z tego powodu 

żeby zaprowadzić porządek komunikacyjny przy otwarciu właśnie tych naszych linii mikrobusowych. Linii mikrobusowych, które (84) jeździły wokół. No wiadomo uporządkowany parking trudno było zbudować. Oddaliśmy część Ośrodka piłki nożnej, a z racji tego, że ten parking znajduje się bezpośrednio, przylega do placu zabaw w ten sposób też jest wykorzystywany, że mieszkańcy przyjeżdżają z dalszych  części Bemowa właśnie po to żeby tu się z dziećmi bawić. A! I jeszcze jeden element bardzo ważny. To  też bardzo ciekawa inicjatywa społeczna. Pomogliśmy w otwarciu Bemowskiego Klubu Mam. Bardzo ciekawa inicjatywa powiem szczerze że byłem bardzo zaskoczony, ale stwierdziłem, że trzeba bardzo pomóc temu pomysłowi bo zgłosiły się do mnie dwie mamy, które stwierdziły że jest takie zapotrzebowanie na to żeby wydzielić po prostu im kawałek pomieszczenia w którym mogłyby się spotykać z dziećmi (89)

Ja nie sądziłem jak bardzo jest to istotny problem (...) mnóstwo, mnóstwo osób zainteresowanych uczestniczeniem w tym klubie na pewno jest to cenna inicjatywa i na pewno zawsze będę ja wspierał.        

Proszę państwa, no cóż wszystko mówi samo za siebie robimy najlepsze imprezy w mieście to jest taka najlepsza informacja z różnych dzielnic napływają tutaj pochwały i gratulacje z tego że robimy tak dużo ciekawych imprez To fotografia, która  mówi samo za siebie to dla mieszkańców Bemowa nie robimy tego dla siebie no cóż (..), Doda, T. Love, (...), Big Cyc, wszyscy znacie te zespoły, albo prawie wszyscy. Nie wszyscy znają nowych oczywiście, ale generalnie (...)

   Proszę państwa, przechodzimy do klu jakby całości. Oczywiście możemy się tu chwalić wieloma inicjatywami, możemy mówić o sobie lepiej albo gorzej, ja powiem chciałem państwu pogratulować. Chciałem państwu pogratulować,  bo nie jest najważniejsze jak my siebie odbieramy w klubach radnych jak my do siebie podchodzimy i co do siebie mówimy w tym momencie na nasz temat. Najważniejsze jest to jak nas oceniają mieszkańcy. A   jak nas oceniają mieszkańcy, po dwóch latach urzędowania tutaj? Proszę państwa na tej mapie zaobserwowane zmiany w okresie ostatnich dwóch lat   79 % mieszkańców ankietowanych odpowiedziało, że widzi te zmiany po dwóch latach, a że 68 % mieszkańców mówi że te zmiany są pozytywne to świadczy że od dwóch lat Bemowo spotkał ważny, ważny przełom.

Proszę państwa to naprawdę jest wynik  bardzo dobry i ja naprawdę wam gratuluje, bo bez was ten plan nie byłby możliwy do zrealizowania. Proszę państwa, a co powie o działalności władz Bemowa: 8% bardzo dobrze, 63 % że dobrze działają władze Bemowa. 63 % naprawdę ja osobiście czuję się bardzo, bardzo z tego powodu zadowolony. Będę oczywiście starał się   żeby było dużo więcej takich którzy będą bardzo zadowoleni. Zaledwie jeden procent uważa że jest to zły zarząd naprawdę jestem z tego powodu zaskoczony bo nie ukrywam że różnie na to, na różne sprawy spoglądałem i różne, różne inicjatywy, których  ja  byłem inicjatorem, czy tez ktokolwiek inny różnie można było oceniać i powiem szczerze że naprawdę jestem zaskoczony pozytywnym podejściem naszych mieszkańców. Ja myślę  ze to co zrobiliśmy przez dwa lata        mówi samo za siebie i naprawdę wydaje mi się że mieszkańcy dobrze uczynili oddając na nas głosy w wyborach dwa lata temu, a wy -  tu pragnę podziękować naszej Radzie - za wybór takiego Zarządu jaki został wybrany

Dziękuje państwu za uwagę. (Krótkie dość liczne oklaski z sali) 

Redakcja IRB. | 21.04.2009 komentarz[1] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.