Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Kantor z tłumu.
Smutne, ale prawdziwe. Pan V. Rostowski zdaje sobie sprawę, że nie uzyska podatków ze zrujnowanych przedsiębiorstw.
Budżet na ten rok kupy się nie trzyma. Dodruk pieniędzy musi nastąpić. Inflacja skoczy, bo nie ma wyjścia. Zabicie inicjatyw gospodarczych przez zdzierstwo fiskalne zaczyna zbierać plony. Mikro firmy działają już w dżungli wyniszczających przepisów i umierają pod batogiem ministerstwa finansów.
Drakońskie opodatkowanie i stosy papierowych   obowiązków w koktailu z przymusem bieżącego finansowania emerytów ograbionych poprzez likwidacje składek za PRL, a za III RP pozbawionych ekwiwalentnych udziałów w sprzedawanym majątku przez nich wypracowywanego, zaduszą każdy naród, a co dopiero ogołocony ze wszystkiego na okres pół wieku.  


Efekt kaskadowy rozpadu państwa już trwa. Jeśli nie zostaną parlamentarnie odsunięci od "rządzenia"  sprawcy pogłębiajacej się zapaści w 2013 roku,  to 2014 rok  zmiecie ich w ulicznych starciach z młodzieżą skazaną na deklasacje we własnym państwie. Emigracją jej nie zblatują. Poznali smak gastarbaitu. Bogata Europa może im co najwyżej oferować najmniej rozwojowe zajęcia i pariasowe warunki zatrudnienia.
 Nie wydaje się żeby przed tą młodzieżą można było długo roztaczać propagandowe cuda na drugie półrocze 2013 i utrzymać w ryzach radykalizujace się nastroje. Wśród młodych wre, czują że osuwają się w kanał, z którego ich rodzice z trudem wyszli po 50-letniej szarpaninie. 
Załgany Tusk w otoczce prowincjonalnych aparatczyków i myślicieli klasy Palikot, Halicki, Neumann, Lis pospołu z Piterą, Kidawą, Olejnik pozoruje kierowanie krajem.
Taka klasa rządząca, urągając demokratycznej opozycji chrześcijańskiej, ośmieszając doświadczenie wiekowych zasad kierowania państwem - u jednego z najbardziej wykrwawionych i lojalnych aliantów antyhitlerowskiej koalicji - w narodowych aspiracjach doszukująca się antysemityzmu, czy faszystowskich haseł, stawia się  poza moralnym prawem do uczenia nas obywateli Rzeczpospolitej czym jest odpowiedzialność za demokratyczną Ojczyznę i europejskie jej ukorzenienie. 
Jeśli zachowali odrobinę politycznego wyczucia niech zmienią styl i ton komunikowania sie z PiS, gdyż to właśnie tej partii społeczeństwo dojrzałe, mówiące prawym językiem Modrzewskiego, Skargi, Baczyńskiego, Jana Pawła II i tysięcy wybitnych przedstawicieli społeczeństwa polskiego na przestrzeni tysiąca lat bytu państwa nie zawaha się przywrócić mandatu zaufania w najbliższych wyborach.
Dalsze szykanowanie ludzi codziennej pracy, trosk ojcowskich, uczuć macierzyńskich, za wyznawane przez nich wartości etyczno- religijne, reprezentowane parlamentarnie w Sejmie RP i duchowo w kościele rzymsko-katolickim, zaowocuje kolejną tragedią narodową.
Czy do dat 1956, 70, 81, 2010 Platforma Obywatelska chce dopisać 2013, może 14.
Niech Pan Bóg opamięta bezrozumów traktujących jako bydło wyborcze, ludzi - którym nie partia wyznacza horyzonty przeznaczenia, lecz wiara w Opatrzność podnoszącą z ulicznego pyłu tych, których odrzuca pycha władzy.
Tu i teraz ważą się losy wszystkich domów polskich.
Nie wolno takiej władzy dłużej legitymizować skoro przedsiębiorczość rodzimą wyrzuca poza nawias społeczny w imię irracjonalnych wymagań o cechach neokolonialnego wyzysku.
Maciej Wysiadecki-Banaś | 08.01.2013 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.