Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Koniec tunelu bliski.
Mam mikrofirmę od ho, ho, ho! Ostatnio zamknąłem ją ale trudno zamknąć interes prowadzony od ponad ćwierćwiecza. Co i rusz ktoś zleca mi robotę więc przyjmuję bo jakoś muszę przeżyć. Dzieci odchowane dają sobie radę dzięki ostrogom otrzymanym w firmie ojca. Czasami pomogą, ale unikam obarczania ich moją osobą. Za zlecone prace wegetuje sobie samodzielnie, aczkolwiek...  

...długi narosłe w wyniku uporczywego prowadzenia jawnej mikrodziałalności gospodarczeji w latach 2007-2011 pomnażane przez ustawowe procenty karne wciąż mi rosną.
 Światło mimo, że odcięte przez RWE już dawno, wygenerowało procentami karnych odsetek  wielokrotność kilkusezłotowego długu pierwotnego. Dzielnicowa zaległość podatkowa za prowadzenie działalności gospodarczej zaowocowała również komorniczym nakazem i niezapomnianą wizytą wyrwiszafy. Szafy nie miałem, odbiornik TV 22 letni, którym chciałem zaspokoić chociaż 50 złotych powinności nie znalazł uznania w oczach stróża skarbu m.st. Warszawy, więc zaczął ze mną deliktne negocjacje. Raty i mój zapał pogodziły nas.  
Jak dotąd zapłaciłem jedną i znów  porażka optymizmu. Każdy zarobiony grosz przejadam lub wpłacam na rzecz innych wierzycieli: MPWiK, RWE, MPO. Co istotne, długi rosną.
Dzięki dwóm politechnicznym fakultetom, znakomitej wiedzy praktycznej i pogłębianiu zainteresowań informatyką kombinuje rozkręcić kolejną branżę w ramach mojej reaniimacji gospodarczej jak tylko przejdę na zasłużoną emeryturę, czyli za 12 miesięcy.  
Początkowo nie przewiduje spektakularnego kambeku, więc jeszcze muszę liczyć się z koniecznością pracy przy oświetleniu miejscowym i w nieopalanym pomieszczeniu biurowym.
Jak mi odcieli światło to aby móc cokolwiek robić przyświecam sobie przenośną lampą pole pracy czerpiąc prąd przez licznik awaryjny. Dzięki temu moje zużycie prądu ograniczyłem do kilku kilowatogodzin (kWh) tygodniowo, kiedy mam zlecenie. W pozostałe dni unikam chodzenia do warsztatu warując pod telefonem. Zanim mnie wyeksmitują za zaleganie z czynszem prawdopodobnie spocznę na ewangelickim (przy synu i reszcie rodziny). 
Na tle mało porywających osiągnięć gospodarczych mojej Ojczyzny pod batutą Platformy Obywatelskiej moją kondycję przedsiębiorczą uważam za niezłą. Posiadam znakomite przygotowanie do ekspansji gospodarczej i zachowałem minimum zaplecza sprzętowego pozwalającego mi na udzielanie dyskretnych usług innym mikroprzemysłowcom III RP zahukanym przez kryzys w Grecji i na Węgrzech.
Ostatnio, lekki podmuch tchnienia poselskiej weny wzdął klaty moherom takim jak ja. Dzięki wizjonerskiemu podejściu do wyzwań XXI wieku Sejm, a może i rząd premiera Tuska zdefiniował nowatorską formułę resocjalizacji czarnej strefy. W nowym spojrzeniu na klasę mikroprzemysłowców poczyniono pierwszy krok ku ujawnieniu lokalnego podziemnia wytwórczego. Ustawa abolicyjna za przestępstwa przeciwko składkom emerytalno-zdrowotno-rentowym, jak mniemam, zawieszono-upadłym dłużnikom z lat 1999-2008 powinna być długo oczekiwanym światłem w kanale. 
Jeśli przejdzie ta ustawa w kolejnych sitach (senat, prezydent) to przywróci kilkusettysięcznej grupie sobieradków możliwość dekonspiracji. Zamiast jak dotychczas olewać represyjne prawo zastanowią się czy nie skorzystać z abolicji i zacząć wrzucać do kasy partyjno rządowej III RP danin na ZUS i ewentualnych nadwyżek do US-ów. W zamian otrzymają iluzję, że obejmuje ich państwowa opieka lekarska, ale co ważniejsze, bodziec do rozkręcania naziemnych interesów.
Mnie podobnym ta nadzieja nie dotyczy, ale o tym dla IRB w dającej się przewidzieć przyszłości.
Przemysław Propolski. | 03.12.2012 komentarz[16] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.