Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Piękno i ...

Niedawno oddany do eksploatacji odcinek ulicy Radiowej biegnący przez Lasek Bemowski cieszy oko i sprawia niezwykle dobre wrażenie w tym malowniczym krajobrazowo zakątku naszej dzielnicy.Ulica Radiowa wciąż nie może doczekać się dokończenia realizacji i stanowi swoiste wyzwanie dla samorządu lokalnego. Jej funkcja już obecnie jest dość specyficzna, gdyż wychodząc niemal z centrum osiedli ,,lotniskowych" wyprowadza z naszej dzielnicy ruch na północno zachodnie rubieże Warszawy, ku trasie Gdańskiej, zaś przyszłość związana jest ściśle z planami komunikacji autostradowo-ekspresowej w tym rejonie metropolii.
W zależności od wyboru wariantu drogi S7 zostanie również określona jej ostateczna rola. Albo stanie się potężnym traktem związanym z S7 bezpośrednio na uroczyskach Bemowa i rezerwatów bemowsko-babickich, albo wijąc się wśród lasku bemowskiego pozostanie interesujacym lokalnym łącznikiem naszej dzielnicy z masywem puszczy kampinoskiej.
Jakby z nadzieją, iż nie zostanie jej wyznaczona rola pomocniczej, jednak arterii wylotowej na Gdańsk, dokonano w tym roku modernizacji odcinka przebiegajacego na styku parku leśnego i Fortu Radiowo. Projektant miał wyobraźnie i należą mu sie wielkie słowa uznania. Nie zakłócając nic z naturalnych walorów tej okolicy wzmocniono skarpy fosy fortecznej, zainstalowano bandy odbojowe na zakrętach, poprawiono wgląd jadących w sytuacje na zakrętach, dano nową nawierzchnie.
Jadąc, a jeszcze lepiej spacerujac tamtędy ma się wrażenie jakby przeniesienia w inny świat. Nagle miasto kończy się i jesteśmy wśród pejzażu z innego obrazka.
Gdyby nie to, że spacerując wzdłuż rowu fosy możemy podziwiać również niechlujstwo wykonawcy stalowych odbojnic, nasze wrażenia byłyby znakomite.
Jak czyjaś niesolidność może zniweczyć wysiłek wielu ludzi łatwo się przekonać oglądając z bliska sposób montażu elementów metalowej zapory. 
O ile to irytujące niedbalstwo wykonawcy zostało ujęte w protokole odbioru prac to chylę czoła, ale gdyby nie, ...to czytaj dalej.
Jeśli wszędzie nadzór działu inwestycyjnego naszej dzielnicy nad wykonawcami zamówień publicznych jest taki jak ta bariera to przydałoby się w ramach resocjalizacji przeszkolić odpowiedzialnych za odbiór tego dziełka praktycznie, czyli niech samodzielnie wezmą się za poprawienie błędów montażowych drogowców.

Maciej IRB | 22.11.2007 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Lipiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.