Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Ostał nam się jeno prezydent.
Cała reszta należy do czwartej władzy, czyli wydawców prasy zależnej. W tych warunkch niezależne wydawnictwa medialne stanęły przed nielada wyzwaniem. Jak zyskać właściwy dystans do wydarzeń w Polsce i w lokalnych społecznościach.

W przypadku Warszawy lokalność jest dość metropolitalna, czyli dotyczy spraw, którymi interesuje się każdy intelektualnie otwarty zakatek Polski, toteż uprawiać publicystykę społeczną w stolicy nawet na skromnych portalach internetowych, do jakich zaliczvć można IRB, znaczy wtykać nos do Polityki.
Gdy współczesne prasowe walce zrównują dzisiejszego czytelnika z typem obiektu docelowego, który bezwiednie, albo prawie bezwiednie był prowadzony od zarania rewolucji październikowerj za rączkę ku właściwym dla każdej władzy łączkom, interaktywne media XXI wieku otwieraja przed poszukujacym swobodnej konfrontacji idei, wrażeń czy zwykłych refleksji nowy wymiar interpersonalny.
Czytelnik przestaje być wciśniętym w fotel konsumentem i bezradnie wczytującym się w opatrzone wielkim tytułem nieomylne artykuły. Czasy kiedy, jeśli się nie zgadzał i usiłował szukać mniej urabiających wypowiedzi, gdy skazany był na syzyfowe nadzieje, mijają. Nie tylko w Polsce, jeszcze praktycznie nigdzie nie zmierzy się z osobą obwieszczającą chybione jego zdaniem przemyślenia, jednostronne ujęcie podnoszonego problemu, czy tzw. półprawdę.
Stary korporacyjny ład kisi go ustaweicznie w klimacie dekadenckim. Może tylko kopnąć ścianę wyrzucić gazetę, wyłączyć kanał przekazu audiowizualnego w TV, czy sieci Internetu.
To wszystko co może. Po kilkuset takich buntach zrezygnuje i stanie się bezwolnym odbiorcą docelowym jak jego poprzednicy z początku wielkiej korporacyjnej ofensywy, zapoczątkowanej, o paradoksie - jak głosi bolszewicki mit - wystrzałem krążownika Aurory.


Czy to znaczy, że nie istnieje wolność prasy, zakrzyknie redaktor wysokonakładowego dziennika i zaniesie się sarkastycznym śmiechem. Jakże to - opozycyjne media wciąż polemizują z korporacyjnymi, czy to śmiem nazywać monopropagandą. Taki przygłup ze mnie, że ów redaktor i cała redakcja pokłada się ze śmiechu.
Niech się wyśmieją. Ja tymczasem odczekam cierpliwie, aż się towarzystwo wytrzęsie i dokończę wątek
.........................................................................
Media XXI wieku to media interaktywne i tylko takie zadecydują o tym czy demokracji nie połknie korpokracja.
Dzięki nośności globalnej sieci docieramy w czasie rzeczywistym do odbiorcy bez jakiegokolwiek opóźnienia. To nas stawia w dość dobrej pozycji, gdyż czytelnik przyduszony jednostronnym bombardowaniem informacyjnym może z łatwością przenieść się do przestrzeni, w których odnajdzie dużo więcej swobody w wyrażaniu swoich opinii, wątpliwości czy choćby fobii.
Na zakończenie, żeby nie być gołosłownym.
Redakcja IRB nie blokuje wolnym intelektualistom swych łam nie tylko w komentarzach. Każdy może zamieścić swój artykuł (dodać newsa) na pierwszej stronie. Każdy kto swego nazwiska nie kryje przed wydawcą IRB pod pseudonimem. Ta ogólnie przyjęta w cywilizowanych demokracjach zasada zobowiązuje nas do rzetelności obopólnej.

Wydawca | 17.11.2007 komentarz[3] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.