Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Ostatni weekend wakacji.
Zleciały niczym pasjonujaca impreza - nie wiadomo kiedy. Za tydzień warszawskie ulice zmienią się w autociągi wlokące się od świateł do śiwiateł, od zwężki do zwężki.

Na Bemowie, Połczyńska w kierunku zachodnim zaczopowana zostanie w godzinach popołudniowych już od skrzyżowanoa przy ciepłowni. Trzy lata trwające prace kanalizacyjne weszły w fazę finałowych poprawek, a te mogą potrwać do zimy kiedy to ustanie wszelka działalność drogowców.
Śmiem twierdzić że wiosna 2008 ominie tę arterię szerokim łukiem nie próbując wysiać jednego nawet kwiatka na pasie niegdysiejszej zieleni.
Nie ciekawiej na osi północ - południe słynnej z: zadry przy ul. Szczotkarskiej, dramaturgii świetlnej przy Człuchowskiej gdzie zjazd w lewo (na zachód) to stress nawet dla cierpliwych kierowców, a na ostatku wiadukciny nad dyw. 303. Jeszcze trochę, a zacznie się on sypać poddany wysiłkowi przekraczajacemu granicę wytrzymałość, na którą liczony był  w czasach motoryzacji reglamentowanej.
Rozlewisko Górczewskiej długo jeszcze nie odciąży Połczyńskiej. Jego rozmach nagle więdnie gdy tylko dowiezie nas do Tesco. Dalej na 200 metrach wracamy do ciasnej rzeczywistości i kombinujemy jak przedrzeć się przez skrzyżowanie z Lazurową.
Lazurowa zapewne długo poczeka na drugą jezdnię, która nie zostanie poprowadzona przed S8, a ta jeśli zaczną jej budowę w przyszłym roku to może za trzy lata nabierze sensu. Gdyby stał się cud i w przyszłym roku budowę S8 rozpoczęto, to tylko faraonicznym wysiłkiem udałoby się ukończyć ją w dwa lata. Taki wysiłek oprócz nadziei niesie również kolosalne wyrzeczenia jakiie spadną na nas w ruchu lokalnym, który podczas realizacji tej wielkiej arterii będzie podlegał wszelkiego rodzaju prowizorycznym rozwiązaniom - objazdy zwężki, zamknięcia itp. uciażliwości. Mimo to zgodziłbym sie na dwa lata wyrzeczeń byle mieć już za soba epokę tworzenia dróg do nikąd.
Jakby nie teoretyzować przez najbliższe kilka lat doświadczymy sporego kataklizmu komunikacyjnego, przy którym przypadek ulicy Połczyńskiej to tylko uwerturka do właściwego dzieła inżynierii drogowej XXI wieku na Bemowie o roboczym tytule S8. W tym miejscu po raz kolejny wzdycham za odchodzącymi wakacjami, tak pięknie uwalniającymi Warszawę od korków, zwłaszcza w soboty i niedziele To ostatnia niedziela, jutro się rozsta ...o pardon, ostatni raz pomkniemy na spacer po Ujazdowskich, Nowym Świecie, nad Wisłę, w której coraz więcej nie tylko ryb, ale i kąpiących się śmiałków, zwłaszcza po stronie praskiego, piaszczystego brzegu. Na tych, którzy wolą zacisze lokalne, czekają cienie i biwakowe polany bemowskiego parku leśnego, a większych explorerów rowerowy szlak do przeuroczego Opalenia.

Zamiast sentymentalnego nucenia ,,Ostatniej niedzieli" niech nas poniesie żywioł ku ulubionym stołecznym i podstołecznym zakątkom.

Maciej IRB | 25.08.2007 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Luty
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.