Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacji z VII/07 sesji Rady Dzielnicy Bemowo ciąg dalszy
Podczas wtorkowego posiedzenia zapadły decyzje dotyczące przesunięć personalnych w składzie Rady. Radni uchwalili także Lokalny Program Profilaktyki Uzależnień na bieżący rok.


Radny Stanisław Strzępka (LiD) zastąpił Annę Wygnanowską-Krzynówek na stanowisku wiceprzewodniczącego Rady. Radna Wygnanowska-Krzynówek, podobnie jak w poprzedniej kadencji, będzie przewodniczyć Komisji Edukacji.

W związku z tym, że upłynął termin przysłania przez wojewodę opinii dotyczącej wygaszenia mandatów Włodzimierza Całki i Andrzeja Jędrasiaka, radni mogli podjąć wiążącą uchwałę w sprawie byłych burmistrzów. Rada jednogłośnie podtrzymała wygaszenie owych mandatów, a miejsce odwołanych samorządowców zajęły kolejne osoby z listy Naszego Miasta – panie Joanna Wośko-Matryba oraz Ewa Przychodzień.

W miejsce Jolanty Lipszyc z klubu Lewicy i Demokratów powołany został były wiceburmistrz Bemowa Stanisław Pawełczyk.

Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej pani Edyta Więckowska przedstawiła założenia opracowanego przez OPS Lokalnego Programu Profilaktyki Uzależnień. Program, podobnie jak w roku ubiegłym, obejmuje działalność profilaktyczno-edukacyjną w szkołach i placówkach opiekuńczych, a także działalność Punktu Informacyjno-Konsultacyjnego przy ulicy Powstańców Śląskich. Wątpliwości przewodniczącego Rady Grzegorza Popielarza wzbudził postulat OPS dotyczący ograniczenia dostępności alkoholu na terenie Bemowa: - Moim zdaniem ten postulat jest bez sensu. Takie ograniczenie sprzyjałoby tylko nielegalnemu handlowi alkoholem. Ktoś, kto pije nałogowo pojedzie bowiem po alkohol na Wolę lub pójdzie do meliny – uzasadniał przewodniczący. Dyrektor Więckowska tłumaczyła, że Ośrodkowi chodzi jedynie o możliwość opiniowania lokalizacji punktów sprzedaży alkoholu na wniosek mieszkańców.

W związku z interpelacją radnej Konstantyny Tańskiej burmistrz Szułczyński poinformował, że na Placu Kasztelańskim zostaną niedługo ustawione tablice z zakazem wyprowadzania psów. Na placu znajduje się bowiem otwarty plac zabaw dla dzieci.

Burmistrz Mariusz Początek ogłosił, że w Urzędzie na pierwszym piętrze został otwarty kącik zabawowo-edukacyjny dla dzieci, których rodzice załatwiają sprawy w kolejkach. Na parterze w toalecie dla niepełnosprawnych zainstalowany został także przewijak dla niemowląt. – To bardzo dobrze, że wreszcie takie udogodnienia dla mieszkańców powstały, jednak przykro mi, że ani na tej sesji, ani w prasie, ani w BIS-ie nikt nie wspomniał, że ich inicjatorką była radna Hanna Głowacka – mówiła o sobie radna, która rzeczywiście jako pierwsza zgłosiła ten pomysł.

W obronie treści publikowanych w Bemowskim Informatorze Samorządowym stanął burmistrz Jarosław Dąbrowski: - BIS jest inny niż był do tej pory – nie jest już narzędziem twardej propagandy. Można zauważyć, że nie ma już na każdej stronie zdjęć burmistrza z boku i z profilu. BIS zaczyna pełnić rolę informacyjną, nie – propagandową. Stała się rzecz od 12 lat niespotykana – burmistrz nie ingerował w treść artykułów zamieszczanych w BIS-ie.

Następna sesja Rady Dzielnicy Bemowo odbędzie się 23 kwietnia (w poniedziałek) o godzinie 17.00. Radni zadecydują m in. o podziale dodatkowych 1 200 000zł, które władze Warszawy przyznały naszej dzielnicy.
Dominika Zarzeczna | 11.04.2007 komentarz[6] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.