Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z V/07 sesji Rady Dzielnicy Bemowo
Pierwsza w nowym roku sesja Rady, która odbyła się w cieniu zamieszania wokół prezydenta miasta, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz, również upłynęła pod znakiem przetasowań personalnych.


W związku z objęciem przez panią Jolantę Lipszyc (LiD) stanowiska Dyrektora Biura Edukacji Urzędu Dzielnicy Bemowo, wygasł jej mandat radnej. Ponieważ jednak pani Lipszyc nie mogła wziąć udziału w sesji Rady, radni zdecydowali o przesunięciu głosowania nad wygaszeniem jej mandatu do następnego posiedzenia. Oznacza to w praktyce, że do czasu przegłosowania tej uchwały następna osoba z listy Lewicy i Demokratów nie będzie mogła zasiąść w Radzie. Podobnie wakujące pozostanie stanowisko Przewodniczącej Komisji Edukacji, które dotychczas zajmowała pani Lipszyc.

Radni wybrali dwóch zastępców Burmistrza Dzielnicy Bemowo. Panowie Bohdan Szułczyński i Mariusz Początek, którzy od grudnia ubiegłego roku pełnili funkcje Członków Zarządu, są już oficjalnie Zastępcami Burmistrza. Tym samym rozszerzył się zakres ich kompetencji.

Nie udało się ujęcie w ubiegłorocznym budżecie Dzielnicy Bemowo całości inwestycji polegającej na budowie sali gimnastycznej przy Zespole Szkół nr. 46 przy ul. Thommego. Zaplanowany na 28 grudnia odbiór końcowy obiektu został przełożony na styczeń z powodu zastrzeżeń inspektorów Straży Pożarnej. Zaistniała więc konieczność wystąpienia do Rady Warszawy o przyznanie ponad miliona złotych na zapłacenie wykonawcy ostatecznej faktury. Były wiceburmistrz Andrzej Jędrasiak wyraził przekonanie, że nieprawidłowości, które dotyczyły przede wszystkim dokumentacji, można było przy odrobinie dobrej woli usunąć jeszcze tego samego dnia, kiedy zostały one zgłoszone; wtedy wydatek zmieściłby się w ubiegłorocznym budżecie.

W Radzie powołana została Komisja Mieszkaniowa, która zajmować się będzie opiniowaniem wniosków o najem lub zamianę lokali komunalnych (stanowiących własność miasta stołecznego Warszawy). Członkowie Komisji:
Hanna Głowacka (LiD)
Kinga Wiązowska (PO)
Ewa Szułczyńska (PO)
Rafał Dorosiński (PO)
Teresa Świderska (PiS)

Dyskusja nad propozycją nazwy dla bezimiennej ulicy (łącznika przy Hali CWKS „Legia” na odcinku Osmańczyka – Obrońców Tobruku) została przełożona na następne posiedzenie Rady. Przewodniczący Grzegorz Popielarz wysunął propozycję nadania ulicy imienia Meriana Coopera – lotnika, założyciela Eskadry Kościuszkowskiej, kawalera orderu Virtuti Militari, a po wojnie producenta filmowego. Brak pisemnego uzasadnienia tej propozycji, a także mało reprezentacyjny charakter uliczki skłoniły radnych do przełożenia dyskusji na następną sesję.

Koordynator akcji „Zima w Mieście” Adam Kuszkowski przedstawił szczegóły tegorocznej akcji na Bemowie. W czasie ferii szkolnych trwających od 29 stycznia do 9 lutego 2007 czynne będą 3 punkty dziennego pobytu dla dzieci i młodzieży:
- Szkoła Podstawowa nr 341 ul. Oławska 3
- Szkoła Podstawowa nr 301 ul. Brygadzistów 18
- Zespół Szkół nr 48 ul. Irzykowskiego1a (gimnazjaliści)
Dożywianie będzie prowadziła tylko jedna placówka (ZS nr 48 przy Irzykowskiego). W szkole tej będą wydawane obiady (100 obiadów dziennie). Pozostałe bemowskie szkoły oferują młodzieży szereg zajęć i turniejów sportowych na salach gimnastycznych. W akcję „Zima w Mieście” zaangażowały się także:
- Centrum Kultury art.bem 
- Biblioteka
- Ośrodek Kultury i Edukacji SM „Wola”
- Klub „Nowy”
- OSiR Dzielnicy Bemowo (pływalnie i hala sportowa)
- Ośrodek Profilaktyczno -Wychowawczy „Michael”

Radny Aleksander Kaczyński poruszył problem likwidowanego przez SM Górczewska bazarku naprzeciwko Hali Wola. Burmistrz Jarosław Dąbrowski zapewnił, iż kupcy mają zagwarantowane tymczasowe miejsce do prowadzenia handlu na terenie targowiska Tarbem przy ul. Powstańców Śląskich. Trwają poszukiwania zastępczego terenu w pobliżu likwidowanego bazaru. Radna Hanna Głowacka apelowała o uporządkowanie ulicy Powstańców Śląskich, „reprezentacyjnej alei Bemowa”, odwołując się do poczucia estetyki radnych: - Kończy się era obrzydliwych bazarów. Bazar Tarbem też będzie musiał się rozwiązać. Trzeba to wszystko ucywilizować – przekonywała radna.

Radny Marek Cackowski podał do wiadomości, iż właśnie rozpoczęło się w Urzędzie Wojewódzkim postępowanie środowiskowe w sprawie trasy ekspresowej S7 na odcinku Czosnów – Trasa AK. Po wydaniu przez wojewodę decyzji o uwarunkowaniach środowiskowych będzie już możliwe uzyskanie decyzji lokalizacyjnej i rozpocznie się wykup gruntów pod trasę. Radny zaapelował do Zarządu Dzielnicy o określenie jednoznacznego stanowiska i zorganizowanie konsultacji społecznych w sprawie trasy.

Następna sesja Rady zaplanowana jest na 28 lutego 2007 na godzinę 17.00.
Dominika Zarzeczna | 25.01.2007 komentarz[10] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Kwiecień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.