Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Drogowa przebudowa Boernerowa
boernerowo-drogi
Nadzwyczaj gorąca atmosfera towarzyszyła spotkaniu w sprawie przebudowy ulic na osiedlu Boernerowo. Szczegóły projektu wywołały kontrowersje wśród licznie zgromadzonych mieszkańców.


- Matko, ale mają fajne osiedle – wyraziła swoje pierwsze wrażenie współautorka planu, pani Ilona Buttler z Instytutu Transportu Drogowego. Drugie wrażenie , jak stwierdziła, było już jednak mniej pozytywne. Jako główne minusy wymieniła brak jednolitej koncepcji rozwoju ulic, różny ich standard, problemy z parkowaniem oraz konflikt między ruchem pieszym i kołowym.

Główna autorka projektu, pani Teresa Rogalska z biura „eRTe” przedstawiła koncepcję zmian: wytyczenie głównych ulic: Kaliskiego, Westerplatte, Ebro, Postępu, Thommego, Kleeberga przy zachowaniu obecnego układu urbanistycznego i jak najmniejszej ingerencji w linie ogrodzeń i zieleń.

- Gdyby ten projekt został zrealizowany bezkrytycznie, mogłoby dojść do niebezpiecznych sytuacji takich jak wzrost prędkości samochodów i pogorszenie bezpieczeństwa na drogach osiedla – mówiła p. Rogalska. Aby zminimalizować zagrożenia w projekcie pojawiły się zwężenia i zakrzywienia toru jazdy (zamiast popularnych progów zwalniających) oraz małe ronda, które nie zamykałyby „prześlicznej perspektywy ulicy Westerplatte”. –W zwężeniach ulic wykorzystamy wysepki z krzewami – jak już ktoś wjedzie w taką wysepkę, to sobie porysuje samochód, ale się przynajmniej nie zabije – kontynuowała projektantka.

Na całym terenie Boernerowa zaproponowano ograniczenie prędkości do 30km/h, a poza ulicami rozprowadzającymi miałyby powstać strefy zamieszkania z prędkością dopuszczalną 20km/h, gdzie pierwszeństwo w ruchu mieliby piesi.

Mieszkańcy Boernerowa zasypali organizatorów (i siebie nawzajem) gradem szczegółowych pytań o odśnieżanie ulic i rond, sytuację komunikacji osiedlowej po włączeniu ul. Kaliskiego w Trasę Mostu Północnego (Nowolazurową) oraz o planowaną przebudowę ulicy Radiowej wraz ze skrzyżowaniem z Kaliskiego.

Dyskusja niestety przerodziła się w konflikt pomiędzy mieszkańcami ulic Ebro i Dostępnej, których sprzeczne wizje organizacji ruchu na osiedlu zdominowały znaczną część spotkania. – To, co państwu prezentujemy, to są plany na przyszłość, jednak musimy dojść do porozumienia, czy chcemy jakichkolwiek zmian na Boernerowie, czy nie – próbował załagodzić sytuację wiceburmistrz Stanisław Pawełczyk.

Była przewodnicząca Komisji Infrastruktury Hanna Głowacka zapowiedziała, że w ciągu najbliższych 2-3 lat zostanie poszerzona ulica Radiowa oraz powstanie rozładowujące korki rondo na skrzyżowaniu Radiowej z Kaliskiego. Radna Głowacka przypomniała, że realizacja pewnych elementów planowanej przebudowy (np. poszerzenie części ulic) jest konieczna, jeśli w przyszłości miasto ma wykładać środki na remont dróg osiedlowych.

Na zakończenie organizatorzy przypomnieli, że konkretne uwagi i propozycje zmian można składać do piątku 8 XII 2006 do Burmistrza Dzielnicy Bemowo lub do Wydziału Infrastruktury w bemowskim ratuszu.

Boernerowo-drogi-01 Boernerowo-drogi-02
Boernerowo-drogi-03 Boernerowo-drogi-04
Boernerowo-drogi-05 Boernerowo-drogi-06
Boernerowo-drogi-07 Boernerowo-drogi-08
Dominika Zarzeczna, Artur Grzeszczyk | 05.12.2006 komentarz[1] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.