Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
W jakich obszarach zasoby ekologiczne Bemowa kurczą się
leśnych.
parkowych.
zieleńcach.
kampinoskiego napowietrzania.
wodach oligoceńskich, artezyjskich.
smog świetlny, łuna miejska.
smog akustyczny, hałaśliwość.
smog fekaliczny i zapachowy, odzwierzęcy.
porządku miejskiego - chodniki, trawniki, jezdnie.
roślinności indywidualnej - balkonowej, osiedlowej.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Mentalne słoiki, czyli osoby nie kontaktujące z warszawską publiką .
Przeczytawszy, że pieniaczący od czterech lat o bemowski ratusz były burmistrz J. Dąbrowski ostrzy sobie zęby na czwartą samorządową kadencję ryję nosem w klawiaturę ze zdumienia.
Gość szykuje się do kontynuacji swoich batalii sądowych z następcą HGW na stanowisku Prezydenta Warszawy w latach 2018-22. Jego kandydaci do Rady Dzielnicy naiwnie liczą, że ponownie wślizgną się z nim. Dziwi wśród nich brak Krzysztofa Zygrzaka.
W duecie z Jarkiem Dąbrowskim był taki płodny iż nie zaskoczyłoby mnie jeśli po zwycięstwie swego darczyńcy J. Dąbrowskiego wróciłby na poczesne miejsce w reaktywowanym folwarku swojego mistrza. Ale, że tego zwycięstwa nie będzie, nigdy się nie dowiem co by było gdyby.


A wszystko zaczęło się w 2006 roku.
Podówczas, Platforma Obywatelska tuliła Jarosława Dąbrowskiego do piersi Hanny Gronkiewicz-Waltz. Ten jej pupil, wychowanek, świetnie zrozumiał mechanizm awansu obowiązujący w postkomunistycznej III RP. Nauczył się perfekcyjnie pompować swoją karierę w oparciu o dzielnicową kasę z której garściami czerpał na event'y . Swój sztandarowy produkt, papierowy prospekt ,,Bemowo News" wypasem, stylem narracji wprzęgł do promocji siebie samego. Uwodził nowoprzybyłych do dzielnicy włościan i im podobnych prowincjuszy łatwością wtopienia się ich w stołeczny styl bycia, życia, nadawania tonu. Współkoncertował na lotnisku by unaocznić jakiegoż to oni mają w nim swojaka. Jako, że mentalnie on był i jest taki jak oni, to działało.
To co jego lanserzy piszą o nim i jego kandydatach do samorządu skierowane jest do bardzo naiwnych jeśli nie do kompletnych cymbałów.
Jego zwolennicy ubiegający się po raz enty o stołki radnych, na niezmienionym od 12 lat poziomie, traktują Bemowianki i Bemowian jak ćwierćinteligentów? W lokalnych mediach ich materiał wyborczy, zamiast prezentacji konkretnych osiągnięć osobistych i samorządowych, skupia się na kpinkach z konkurentów i wytykaniu im niezrealizowanych ambitnych zapowiedzi wyborczych.
Biorąc pod uwagę, że w samorządzie Bemowa udział radnych z list J. Dąbrowskiego w kadencji od 2014-18 roku skupiał się na walce o urząd burmistrza dla Krzysztofa Zygrzaka głównego pijarowca i etatowego wspólnika J. Dąbrowskiego w zarządzaniu duszami wyborców od 2006 roku, żadna poważna inwestycja nie mogła być wniesiona do prac nad budżetem dzielnicy.
Dalekosiężny pomysłu kandydata Prawa i Sprawiedliwości puszczenia pod ziemię elektrosmogu generowanego przez linię wysokiego napięcia w Parku Górczewska każdy zdrowo myślący człowiek poparłby bez chwili wahania, a nie kpiłby że stanowił próżną obietnicę.
W upływającej batalistycznej kadencji trudno było cokolwiek ambitnego zrealizować z powodu pieniactwa i obstrukcji samorządowców pokroju panów Dąbrowskiego, Zygrzaka i im podobnych zrzutów z Platformy Obywatelskiej.
Reasumując drodzy państwo diagnozuję: absolwenci uniwersytetu ekonomii i zarządzania imienia Hanny Gronkiewicz-Waltz myśląc, że ograją mieszkańców Bemowa czwarty raz zasługują na określenie mentalne słoiki, czyli osoby nie kontaktujący z warszawską publiką.
Henryk | 02.10.2018 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Listopad
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.