Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
W jakich obszarach zasoby ekologiczne Bemowa kurczą się
leśnych.
parkowych.
zieleńcach.
kampinoskiego napowietrzania.
wodach oligoceńskich, artezyjskich.
smog świetlny, łuna miejska.
smog akustyczny, hałaśliwość.
smog fekaliczny i zapachowy, odzwierzęcy.
porządku miejskiego - chodniki, trawniki, jezdnie.
roślinności indywidualnej - balkonowej, osiedlowej.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Daliśmy radę w roku 2015, damy w 2018.
Od 2006 roku nasza dzielnica przeżywa koszmar, którego uosobieniem stał się ówcześnie wybrany na burmistrza dzielnicy pan Jarosław Dąbrowski członek Platformy Obywatelskiej, zaufany Hanny Gronkiewicz-Waltz.
Władał niepodzielnie dzielnicą prawie 8 lat.
Mieszał kolejne cztery.


Gdy słynna Hanna Gronkiewicz-Waltz nie radziła sobie w zarządzaniu miastem awansowała go na któregoś tam zastępcę. Był kawałkiem koła ratunkowego podczas reformy śmieciowej 2014 roku. Jarosław Dąbrowski długo nie nacieszył się smakiem awansu z burmistrza dzielnicy na vice prezydenta Warszawy. Zasiadłwszy w stołecznym Ratuszu próbował jeszcze mieszać w bemowskim.
Przekombinował.
Z zarzutem sprzeniewierzania się etyce i obowiązkom urzędniczym w czasach władania Bemowem zaczął spadać z samorządowego stołka.
Wypowiedziawszy służbę Platformie Obywatelskiej i korzystając z partyjnej rozsypki warszawskich struktur PO przeszedł z grupą wiernych mu towarzyszy i popleczników do samodzielnej akcji wyborczej w 2014 roku.
Dzięki temu niczym Wańka wstańka zawitał jesienią 2014 r. do Bemowskiego ratusza i stał się przewodniczącym Rady Dzielnicy. Zza pleców swego byłego zastępcy, pana Krzysztofa Zygrzaka nominowanego przez siebie na burmistrza kadencji 2014-2018, usiłował w swoim prostacko nonszalanckim stylu kontrolować pracę samorządu. Dopiero zaczął dym, który snuje się po korytarzach dzielnicowego magistratu po dziś dzień.
Z Krzysiem Zygrzakiem znowu rozdawali karty na Bemowie.
Gdy eklektyczna klubowa koalicja samorządowców z trudem odzyskała wpływ na działanie Dzielnicowego Urzędu oni wywaleni drzwiami wchodzą oknem, kominem, wszelkimi kanałami byle ugrać tę i być może kolejną kadencję.
Po dziś dzień grając w durnia z żałosną w fotelu prezydenta Warszawy panią H. Gronkiewicz-Waltz chcą z mieszkańców Bemowa zrobić podobnych jej cymbałów . Tegoroczne wybory samorządowe w Warszawie są wielką szansą na ostateczne przerwanie jałowych nawalanek pomiędzy szefową Platformy Obywatelskiej w m. st. Warszawa, a jej wychowankami.
Że chodzi tu o coś więcej niż upokarzający mieszkańców Bemowa toksyczny splot pani Prezydent z panem Dąbrowskim widzimy nie tylko z Bemowa, ale Warszawianie ze wszystkich rogatek miasta.
Oboje rozgrywają naszym kosztem swoje być, albo nie być.
Od nas zależy czy odeślemy ich precz, czy damy się ponownie nabić w butelkę. Ona schodząc w sromocie z politycznej sceny liczy na zwycięstwo kolejnego wychowanka pana R. Trzaskowskiego, który jej asystował w poprzednich kampaniach wyborczych i bezadytowo przejmie odpowiedzialność za pozostawione mu kwity po jej trzech kadencjach. Zwłaszcza prywatyzacyjne.
J. Dąbrowskiemu roi się, że uda mu się kolejny podkop pod bemowski Ratusz i wypłynie podczas wyborów samorządowych 2018 na Bemowie dzięki bezkrytycznemu elektoratowi , któremu obieca darmowe koncerty na lotnisku, pokazy sztucznych ogni na Sylwestra, czy występy gwiazd tańca na rurze w holu lokalnego ratusza.
Odcięcie się od takich osób jak wymienione w powyższym tekście jest metodą dla podniesienia jakości pracy samorządu Warszawskiego na poziomie dzielnicy i miasta.
Nie pomyliliśmy się w wyborach 2015 roku nie pomylimy się w roku 2018.
maciek | 23.09.2018 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
3
Kalendarz
Listopad
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.