Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
W jakich obszarach zasoby ekologiczne Bemowa kurczą się
leśnych.
parkowych.
zieleńcach.
kampinoskiego napowietrzania.
wodach oligoceńskich, artezyjskich.
smog świetlny, łuna miejska.
smog akustyczny, hałaśliwość.
smog fekaliczny i zapachowy, odzwierzęcy.
porządku miejskiego - chodniki, trawniki, jezdnie.
roślinności indywidualnej - balkonowej, osiedlowej.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z IX/06 sesji Rady Dzielnicy Bemowo
Podczas pierwszej po wakacjach sesji bemowscy radni zapoznali się z szeregiem sprawozdań budżetowych oraz podjęli decyzję w sprawie miejscowego planu zagospodarowania osiedli Bemowo III i Bemowo V.


1. Najwięcej emocji i kontrowersji wśród bemowskich samorządowców wzbudziła sprawa radnego Andrzeja Makarczuka, o której pisaliśmy w artykule „Radny straci stanowisko”.

2. Radni zapoznali się z informacją z realizacji inwestycji w naszej Dzielnicy w I półroczu roku 2006. W ramach tych inwestycji w maju br podpisane zostało porozumienie z Zakładem Remontów i Konserwacji Dróg na wykonanie w trybie bezprzetargowym remontu ulic Muszlowej i Czumy oraz na przebudowę skrzyżowania ul. Powstańców Śl. Z ulicami Czumy i Konarskiego. Przetarg na modernizację ulic Gimnazjalnej, Kiermaszowej, Sucharskiego i Puszczy Solskiej jest w trakcie przygotowania. Jedynym problemem inwestycyjnym jest obecnie budowa amfiteatru w Parku Górczewska. Dwa przetargi ogłoszone w pierwszym półroczu 2006r zostały unieważnione z powodu braku ofert. Radni przegłosowali propozycję zmiany w budżecie dzielnicy, która zakłada przyznanie dodatkowych 2800000zł na tę inwestycję w związku ze wzrostem cen materiałów budowlanych. Procedura przetargowa jest w toku.

3. Pani Edyta Więckowska, dyrektor OPS Bemowo przedstawiła sprawozdanie z Lokalnego Programu Profilaktyki Uzależnień w pierwszym półroczu roku 2006. W ramach Programu prowadzone są m. in. zajęcia w Bemowskim Klubie Samopomocy przy ul. Konarskiego 83. W poniedziałki (od 10.00 do 13.00) i w środy (od 17.00 do 20.00) działa Bemowski Telefon Pomocy Rodzinom Dotkniętym Problemem Alkoholowym (022 665-39-77). Centrum Edukacji i Profilaktyki z Bielska-Białej zorganizowało w ramach warsztatów profilaktycznych metodą dramy brytyjskiej 71 spotkań w gimnazjach i szkołach podstawowych Dzielnicy Bemowo. Warsztaty, które miały na celi zabezpieczenie mlodzieży przed nałogami, przemocą i wpływem sekt, cieszyły się dużym zainteresowaniem uczniów. Codziennie w godzinach 15.00-19.30 funkcjonuje świetlica Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom „Gniazdo” przy ul. Puszczy Solskiej 10.

4. Radni jednogłośnie przyjęli projekty uchwał w sprawie wystąpienia do władz Warszawy o przystąpienie do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania dla osiedli Bemowo III i Bemowo V. Radni stwierdzili tym samym, że inwestycje prowadzone na tych terenach przez Wojskową Agencję Mieszkaniową pozbawiają mieszkańców terenów zielonych, miejsc rekreacji i obniżają bezpieczeństwo dróg osiedlowych. W uzasadnieniu uchwały pojawiła się propozycja zagwarantowania w planie miejscowym większej ilości miejsc postojowych i ochrony miejsc odpoczynku i rekreacji.

5. Podczas sesji przedstawiona została informacja o stanie przygotowania placówek oświatowo-wychowawczych do nowego roku szkolnego. W przedszkolach na Bemowie zostanie objętych opieką 2110 dzieci w 81 oddziałach. W porównaniu z rokiem ubiegłym zwiększono nabór o 253 dzieci. Mniejszy niż w ubiegłym roku będzie nabór do szkół podstawowych (zlikwidowano 9 oddziałów) i do gimnazjów (zlikwidowano 3 oddziały). Nieznacznie (o 1 oddział) wzrósł nabór do bemowskich liceów.

Następna sesja Rady Dzielnicy Bemowo przewidziana jest na 28 września 2006.
Dominika IRB | 02.09.2006 komentarz[1] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.