Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Gdy Trzaskowski wygrał z Jakim.
poczułam/em ulgę.
popłakałam/em się z rozpaczy jak bóbr.
pokochałam/em to miasto.
nie pękłam/em, robię swoje.
już nic więcej nie musi.
tęczą wesprze sekshibicjonizm.
błyśnie inwestycyjnym rozmachem.
korupcja w ratuszu zmaleje.
cofnie decyzje komisji Jakiego.
wejdzie w buty Gronkiewicz-Waltz.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Hotele na Łosiowych Błotach?
Teren pomiędzy dwoma rezerwatami Łosiowe Błota (była baza wojskowa) został wykupiony przez prywatnego inwestora. Nowy właściciel chce zmienić przeznaczenie tego obszaru na budowlane i wykorzystać do celów komercyjnych.


W jaki sposób pewien deweloper wszedł w posiadanie 20-hektarowej działki z bunkrami, ogrodzonej drutem kolczastym – nie wiadomo. Zostało to załatwione tak, że nawet władze Gminy Stare Babice, na terenie której leży ów obszar, zostały postawione przed faktem dokonanym.

Wszystko zaczęło się wówczas, kiedy wydzieloną strefą powojskową na obszarze Lasu Bemowskiego zaczęła się interesować Wojskowa Agencja Mieszkaniowa. WAM chciała uzyskać ten teren od Agencji Mienia Wojskowego i przeznaczyć go pod budowę wojskowego osiedla mieszkalnego, jednak Rada Gminy Stare Babice uchwałą z dnia 24 kwietnia 2003 negatywnie zaopiniowała propozycję zmiany przeznaczenia gruntu.

25 listopada 2004r nastąpiło przekazanie działki przez Agencję Mienia Wojskowego spółce z o.o. „Ramwar”, według dziennika „Rzeczpospolita”, związanej z wojskiem1).
Bardzo szybko, bo już 12 grudnia 2004 spółka „Ramwar” sprzedała tę nieruchomość prywatnemu inwestorowi z pominięciem otwartego trybu przetargowego, który musiałaby zachować AMW.

Podczas spotkania w sprawie studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Stare Babice, 3 kwietnia 2006r był obecny nowy właściciel tego terenu, który przedstawił się jako Marian Okręglicki. Inwestor żąda zmiany klasyfikacji swojej działki z terenu leśnego na teren budowlany. To pozwoliłoby mu rozpocząć inwestycję, którą określa jako mieszkalno – rekreacyjną (w praktyce najprawdopodobniej osiedle mieszkaniowe lub kompleks hotelowy).

Mieszkańcy Babic byli zbulwersowani zachowaniem właściciela i jego pełnomocników. Władze gminy nie zgadzają się na zmianę.

Plan zagospodarowania przestrzennego dla województwa mazowieckiego zakłada spójność obszarów chronionych, a wspomnieć należy, że teren, który wszedł w posiadanie pana Okręglickiego, leży pomiędzy dwoma rezerwatami przyrody. Jeżeli nowy właściciel zdoła przeforsować zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego, już wkrótce obszar, który powinien zostać przywrócony do stanu naturalnego i spełniać rolę „zielonych płuc” dla okolicy, może zamienić się w plac budowy.

Czy leżące na terenie Bemowa tereny Fortu Radiowo czeka w przyszłości podobny los?

Zupełnie niezrozumiałe są działania Agencji Mienia Wojskowego, która pozbywa się lekką ręką i w niejasnych okolicznościach terenu wydzielonego w Lesie Bemowskim, a nie wystawia na sprzedaż niszczejącego, zabytkowego Fortu Radiowo (w takich sytuacjach bowiem prawo pierwokupu mają samorządy terytorialne, na terenie których znajduje się nieruchomość).

Co ma na celu takie postępowanie AMW? Ile jeszcze Fort Radiowo musi czekać na rewitalizację i zagospodarowanie i kto się tym zajmie?
-----
1) „Rzeczpospolita”, środa 16 marca 2005, „W co inwestowała agencja”.
Dominika Zarzeczna | 13.04.2006 komentarz[35] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Październik
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.