Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
W jakich obszarach zasoby ekologiczne Bemowa kurczą się
leśnych.
parkowych.
zieleńcach.
kampinoskiego napowietrzania.
wodach oligoceńskich, artezyjskich.
smog świetlny, łuna miejska.
smog akustyczny, hałaśliwość.
smog fekaliczny i zapachowy, odzwierzęcy.
porządku miejskiego - chodniki, trawniki, jezdnie.
roślinności indywidualnej - balkonowej, osiedlowej.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Relacja z I/06 sesji Rady Dzielnicy Bemowo
Podczas pierwszej w tym roku sesji Rada naszej Dzielnicy podsumowała część swojej działalności w roku ubiegłym oraz przyjęła plan pracy na rok 2006.

Pojawiły się także nowe projekty, jak np. projekt utworzenia mieszkań chronionych terapeutycznych, czy plan rewitalizacji osiedli mieszkaniowych z tzw. "wielkiej płyty".

Projekty uchwał oraz postanowienia Rady komentował dla IRB na bieżąco radny Marcin Bonicki.

1. Protokół z sesji XVI/05 został jednogłośnie przyjęty.

2. Projekt uchwały w sprawie planu pracy Rady na rok 2006. Przyjęty przez Radę plan pracy zakłada znaczne ograniczenie ilości posiedzeń. W kwietniu odbędzie się tylko jedna sesja Rady (13.04.2006). W każdym z miesięcy: czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu - również jedna sesja. Tu cytat z wypowiedzi Przewodniczącego Rady, Lecha Krupińskiego: "Sesja 24 sierpnia narazie jest planowana. Za chwilę przegłosujemy, że nie będzie planowana". :-) I... rzeczywiście, przegłosowane zostało połączenie sesji sierpniowej i wrześniowej w dniu 31.08 2006. Ostatnia sesja Rady, kończąca jej kadencję, odbędzie się w październiku 2006.

3. Sprawozdanie z działalności Przewodniczącego Rady oraz Komisji Rady w roku 2005. Rada naszej Dzielnicy w roku 2005 uchwaliła 69 uchwał, z czego: - 19 dotyczyło budżetu, - 3 dot. inwestycji, - 7 dot. oświaty, - 2 dot. kultury i sportu, - 1 dot. ochrony środowiska, - 2 dot. bezpieczeństwa publicznego, - 33 dot. innych spraw. Jak wynika z wypowiedzi Przewodniczącego Rady, prace Komisji odbywały się regularnie. Jedyny problem polegał na tym, że materiały nie zawsze na czas docierały na sesje.

4. Uchwalony został plan pracy Komisji Rewizyjnej na rok 2006. Obejmuje on: - kontrolę Wydziału Obsługi Mieszkańców w zakresie przestrzegania procedur zweiązanych z obsługą interesantów, - kontrolę sposobu realizacji zaleceń pokontrolnych w poszczególnych Komisjach.

5. Rada pozytywnie zaopiniowała projekt utworzenia na Bemowie mieszkań chronionych terapeutycznych. Miałby powstać parterowy budynek mieszczący siedem mieszkań przystosowanych do indywidualnych potrzeb każdego z siedmiorga niepełnosprawnych mieszkańców. Projekt obejmuje prócz mieszkań także sale do terapii i rehabilitacji. Proponowana jest lokalizacja inwestycji na działce przy ulicy Kontuszowej. Będą to pierwsze tego typu mieszkania w Warszawie. Inwestycją jest zainteresowany przede wszystkim związek "Zawsze Razem", zrzeszający 3 stowarzyszenia pomocy niepełnosprawnym, działające na Bemowie. Szacunkowy koszt inwestycji to około 1 milion 346 tys zł brutto, a więc ok. 157 tys zł na osobę. Radny Bonicki, który głosował za odrzuceniem projektu, uzasadnia, że skorzystałoby z niego tylko 7 osób spośród wielu niepełnosprawnych Bemowian, a być może większy pożytek byłby z przekazania im kwoty 150 tys zł.

6. Uchwalony został lokalny plan profilaktyki uzależnień dla Bemowa na rok 2006. Kontynuowana będzie działalność Grup Wsparcia oraz Punktu Informacyjno - Konultacyjnego. Ponadto są w planach akcje profilaktyczne w gimnazjach, szkałach podstawowych, a nawet...w przedszkolach (?). Zadaniem na rok 2006 jest przeprowadzenie szeregu ankiet na temat uzależnień i skuteczności dotychczasowych działań profilaktycznych, a także akcja kontrolna dotycząca sprzedaży alkoholu w miejscach niedozwolonych (tzw. zakup kontrolowany!).

7. Rada uchwaliła zmiany w załączniku do ustawy budżetowej, które wiążą się z uzyskaniem środków na utworzenie Międzyszkolnego Ośrodka Piłki Nożnej w okolicach ul. Obrońców Tobruku. Być może sprawa będzie jeszcze powracać na sesjach Rady, ponieważ w przeszłości pojawiały się problemy związane z protestami mieszkańców i trudnościami przetargowymi.

8. Na I/06 sesji Rada nie podjęła uchwały w sprawie przystąpienia do opracowania kierunków rozwoju Bemowa na lata 2007 - 2015 stosunkiem głosów 3 za, 11 przeciw, 4 wstrzymało się. Radny Bonicki skomentował dokument słowami "przerost formy nad treścią". Treść tej odrzuconej uchwały podamy na życzenie zainteresowanych.

9. Uchwalone zostały zmiany w załączniku budżetowym dot. Bemowskiego Projektu Aktywizacji Osób Długotrwale Bezrobotnych. Zmiany dotyczyły zwiększenia funduszów o niewykorzystane w roku ubiegłym oraz zwiększenia wydatków (przeniesienie środków w budżecie). W tej chwili osoby długotrwale bezrobotne korzystające z Projektu odbywają staże zawodowe. Radny Bonicki sceptycznie opiniuje projekt: według jego informacji na 150 miejsc zakwalifikowano 100 osób. Poza tym, jak twierdzi, "bezrobotni przychodzili przekonani, że "tu dają przcę"".

10. Rada uchwaliła przystąpienie do opracowania zbiorczego raportu z pracy Rady w całej kadencji 2002 - 2006. Podsumowanie pracy Rady będzie dotyczyło m.in. spraw gospodarki przestrzennej, komunikacji, oświaty,  pomocy społecznej, gospodarki finansowej. Oby to podsumowanie było rzeczywistym rozliczeniem sukcesów i porażek, a nie elementem kampanii wyborczej...

11. Projekt uchwały w sprawie rewitalizacji osiedli z "wielkiej płyty" i terenów powojskowych w pierwszym czytaniu nie uzyskał aprobaty Radnych. W najbliższym czasie zajmie się nim Komisja Budownictwa i Infrastruktury.

12. Punkt dotyczący polityki informacyjnej Urzędu Dzielnicy Bemowo na rok 2006 będzie dyskutowany na najbliższej sesji Rady 16 lutego.

Dominika IRB | 27.01.2006 komentarz[3] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Sierpien
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.