Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Rozkłady jazdy.
Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
Na Bemowa.pl zaglądasz:
coraz rzadziej
z ciekawości
przypadkowo
kontrolnie
na wszelki wypadek
w ostateczności
bo lubisz
ale nie polecasz
i żałujesz
I zapominasz

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
Warszawa zdobna Wisłą.
KONKURS IRB 2009
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
Alternautyka republikańska.
Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś: czytasz prasę, oglądasz TV, zaglądasz do sieci. Oczywiście nie wchodzisz w kanały informacyjne wszystkimi technikami. A jeśli, to po pewnym czasie i tak wybierasz najbardziej  odpowiadające Ci źródło i jakieś pomocnicze, zwykle przeciwstawne Twoim zapatrywaniom światopoglądowym. Zaczynasz wierzyć że masz obiektywne zdanie o wydarzeniach, którymi się interesujesz.

Mija trochę czasu i albo oswajasz się z rutyną podsuwanych Ci informacji i więcej nie potrzebujesz, albo coś zaczyna psuć się między tym o czym ktoś pisze, mówi, pokazuje, a tym co widzisz wokół siebie.

Co wtedy? Szukasz znowu żródła informacji bliższego Twojej rzeczywistości. I tu szok praktycznie większość znanych tytułów, witryn, gadających głów klepie to samo. Niby inaczej, a nie. Sięgasz do odmiennych światopoglądowo ocen, a tam wszystko odwrotnie, niestety wciąż o tym samym i z tego samego punktu siedzenia.

Taki stan informacji, czyli opozycja wewnątrz środowiskowa (polityczna, kulturalna, samorządowa) nie jest alternatywnym opiniowaniem otaczajacego nas świata. Nie tworzy jakości przez konkurencję projektów, planów, spektakli, a tylko kreuje modę, lobbing, trend.

Zamiast wybierać zmuszeni jesteśmy reagować stadnie. Im więcej w nas indywidualizmu tym skłonniejsi jesteśmy do uchylania się od dyktatu ulubieńców mediów. Skrajni indywidualiści buszują w niszach cywilizacyjnych dobierając sobie starannie właściwe im szerokie pasmo odbioru sygnałów nadawanych przez wysoko rozwinięte społeczeństwo.

Polska chociaż grzęźnie ekonomicznie, stanowi ogromny potencjał kulturotwórczy nie zblazowany jeszcze przez extraterestrów (alienów).

Warszawa zaś to wysoko oktanowa mieszanka intelektualna nieskłonna do padania na twarz przed szklano ekranowymi zaklinaczami rzeczywistości.

Poszukując możliwości rozwijania bytu ludzkiego do poziomu zgodnego z naturalnym wyczuciem piękna i harmonii, w rzeczywistości duchowej (kultura) i fizycznej (technika i technologia) powinniśmy rozważać alternatywne konstrukcje inżyniersko-humanistyczne, by torować drogę rozwiązaniom najbardziej zrównoważonym i wybiegającym w przyszłość. Rozwiązaniom inspirującym nie tylko młodych, ale i siwo głowych.

Zatem niejako i na mnie, to piszącym, odciska swoje piętno, zapotrzebowanie na alternatywne media, oraz podejście do wizji Warszawy 2020 roku.

W tym miejscu piszę i będę pisał dla alternautów.

Republikanin | 14.12.2005 komentarz[0] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Czerwiec
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.