Strona główna - najnowsze | Archiwalne | Dodaj wiadomość | Działy
wyszukiwarka:

Plan Bemowa i okolic

Tramwaje i Autobusy
ANKIETA IRB.
W jakich obszarach zasoby ekologiczne Bemowa kurczą się
leśnych.
parkowych.
zieleńcach.
kampinoskiego napowietrzania.
wodach oligoceńskich, artezyjskich.
smog świetlny, łuna miejska.
smog akustyczny, hałaśliwość.
smog fekaliczny i zapachowy, odzwierzęcy.
porządku miejskiego - chodniki, trawniki, jezdnie.
roślinności indywidualnej - balkonowej, osiedlowej.

[wyniki | ankiety]
Spis działów.
Aktualia
Bemowo
Warszawa
Polska
Europa
Świat
Kontakt z IRB
Warto przeczytać
Rugi warszawskie
Atak na emerytury
Wrak Rzeczpospolitej
Lech Kaczyński
Wywiad z byłym burmistrzem Bemowa Wł. Całką
ieb
Konkurs IRB 2008
Regulamin
II tura - finał
Cywilizacja..."
Cztery"
Gębon III ..."
Lubeka"
Sekunda"
Wielki Piątek"
Wirtualne dusze"
BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM
28 kwietnia 2005 roku rozpoczęła się społeczna kampania Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii pod hasłem „Bliżej siebie - dalej od narkotyków”, skierowana do rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym.

BEMOWO PRZECIW NARKOTYKOM DANE: W Polsce 19,2% uczniów klas trzecich gimnazjum i 36,7% uczniów klas drugich szkół ponadgimnazjalnych deklaruje przynajmniej jednokrotne użycie marihuany lub haszyszu.

Przeprowadzone na zlecenie Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii badania Fundacji Komunikacji Społecznej przy współpracy z Instytutem Synovate potwierdziły, że jednym z głównych czynników wpływających na zażywanie narkotyków przez młodzież są nieprawidłowe relacje w rodzinie. 28 kwietnia 2005 roku rozpoczęła się społeczna kampania Krajowego Biura do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii pod hasłem „Bliżej siebie - dalej od narkotyków”, skierowana do rodziców i opiekunów dzieci w wieku szkolnym.

Jest to pierwsza w Polsce antynarkotykowa kampania społeczna, która pozytywnie wzmacnia rodziców i opiekunów, jako ważnych uczestników prewencyjnych działań antynarkotykowych. Ośrodek Pomocy Społecznej Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy włączył się do Kampanii podejmując szereg działań na terenie Dzielnicy Bemowo.

We wrześniu 2005r. w siedzibie Ośrodka Pomocy Społecznej przy ul. Powstańców Śląskich 9 odbędzie się konferencja pn. „Bemowo przeciw narkotykom”, na którą zaprosimy pedagogów szkolnych jak również przedstawicieli organizacji pozarządowych prowadzących placówki opiekuńczo – wychowawcze na terenie Dzielnicy Bemowo. Celem Konferencji będzie rozpowszechnienie idei Kampanii na poziomie lokalnym. Liczymy na to, że za pośrednictwem pedagogów i wychowawców dotrzemy do szerokiej grupy rodziców z terenu Bemowa.

Również we wrześniu planujemy przeprowadzenie szkoleń dla pracowników socjalnych. Ich celem będzie poszerzenie wiedzy dotyczącej problematyki używania przez młodzież narkotyków i zwiększenie umiejętności podejmowania niezbędnej interwencji oraz pracy z rodziną dotkniętą problemem narkomanii.

W Dziale ds. Uzależnień OPS Bemowo (tel.665-20-37) można uzyskać informację na temat działań prowadzonych w ramach Kampanii na terenie Bemowa.

W Dziale Pomocy Specjalistycznej OPS Bemowo (tel.664-00-16) rodzice mogą uzyskać pomoc prawną, psychologiczną, psychiatryczną i pedagogiczną. Pracownicy działu prowadzą warsztaty umiejętności wychowawczych pn. „Jak mówić żeby dzieci nas słuchały, jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły”.

W Punkcie Informacyjno – Konsultacyjnym (tel.664-32-55) mieszczącym się na terenie OPS Bemowo można uzyskać pomoc i wsparcie w rozwiazywaniu problemów wynikających z używania przez młodzież narkotyków. W punkcie dyżurują: psycholog kliniczny, psycholog społeczny, psychiatra, prawnik, pedagog, pielęgniarka – edukator, terapeuta uzależnień. Od pedagogów szkolnych i wychowawców rodzice będą mogli uzyskać materiały edukacyjne w postaci broszury pn. „Bliżej siebie – dalej od narkotyków”. LINKI: ·

Więcej na temat kampanii „Bliżej siebie – dalej od narkotyków” można dowiedzieć się na stronie internetowej Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii: http://www.narkomania.gov.pl/ · Rodzice mogą także skorzystać z pomocy specjalistów w poradniach psychologiczno-pedagogicznych na terenie całego kraju (baza adresowa poradni: http://www.narkomania.gov.pl/informator.htm). ·

Informacje na temat metod rozwiązywania problemów związanych z używaniem narkotyków można również uzyskać za pośrednictwem poradni internetowej http://www.narkomania.org.pl/. · Na stronie http://www.narkomania.gov.pl/broszura05.doc znaleźć można broszurę edukacyjną dla rodziców pn. „Bliżej siebie – dalej od narkotyków. · Proponujemy również odwiedzenie strony: http://www.bycrodzicem.pl/. Dostępne na stronie artykuły, recenzje książek i czasopism w dużej mierze poświęcone są budowaniu relacji z dzieckiem opartej na miłości, wzajemnym szacunku i zaufaniu. Osoby, które pragną być świadomymi i odpowiedzialnymi rodzicami na pewno znajdą tam wiele interesujących informacji.

WAŻNE TELEFONY: · 0 801 199 990 – Antynarkotykowy Telefon Zaufania (opłata: 35 gr. brutto za całe połączenie). · 0 801 10 96 96 - Infolinia Pogotowia Makowego Towarzystwa „Powrót z U”.

Norbert | 16.08.2005 komentarz[2] |
Adres IRB

Reklamuj się u nas
Rada Bemowa 2014 - 18
Cackowski M. ............ PiS
Chmiel Zb.
Klażyński W.
Niedziałek A.
Siwik K.
Świderska T.
Wierzchowski M.
Oborski J.............. ex PO
Rafalski P.
Ryszkowski M.
Sylwestrzak M.
Barciński K. ................. dB
Dąbrowski J.
Gala P.
Lorentowicz Ł.
Pietrzak M.
Schubert-Figarska W.
Zawistowski A.
Zięba A.
Czerska P. ....................PO
Przychodzień-Schmidt E.
Wośko-Matryba J.
Głowacka H. .......... ex SLD
Podpłoński R........ niezal.
Szczołek B.
Aktualnie IRB czyta -
1
Kalendarz
Wrzesień
Nd Pn Wt Sr Cz Pt So
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930 
Administrator
Zarząd
© 2004-2017 IRB. made in Poland.